| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Bezrobotny > Refundacje i pożyczki > Refundacje i pożyczki Vademecum

Refundacje i pożyczki Vademecum

Bezrobotny może liczyć w swoich poszukiwaniach zatrudnienia lub w próbach rozpoczęcia własnej działalności na dotacje, refundacje, stypendia i dodatki.

Prawa do dodatku nie uzyska bezrobotny, który podjął z własnej inicjatywy zatrudnienie lub inną pracę zarobkową u pracodawcy, u którego był zatrudniony lub dla którego wykonywał inną pracę zarobkową bezpośrednio przed zarejestrowaniem jako bezrobotny. Ponadto w razie podjęcia przez bezrobotnego z własnej inicjatywy zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej za granicą u pracodawcy zagranicznego, bezrobotny nie dostanie dodatku.

Zobacz także: Dodatek aktywizacyjny dla bezrobotnego

Stypendium dla bezrobotnych

Bezrobotnemu bez kwalifikacji zawodowych, który w okresie 12 miesięcy od dnia zarejestrowania w powiatowym urzędzie pracy podjął dalszą naukę w szkole ponadgimnazjalnej dla dorosłych, będącej szkołą publiczną lub niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej, albo w szkole wyższej, gdzie studiuje w formie studiów niestacjonarnych, starosta, na wniosek bezrobotnego, może przyznać stypendium. Stypendium przyznawane jest w wysokości 100 proc. kwoty zasiłku dla bezrobotnych i wypłacane jest  przez okres 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia nauki.

Zobacz także: Kiedy bezrobotny może otrzymać stypendium

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK