| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Edukacja > Zasiłek losowy dla uczniów w związku z nawałnicami w 2011 r.

Zasiłek losowy dla uczniów w związku z nawałnicami w 2011 r.

Uczniowie z rodzin, które w 2011 poniosły straty w związku ze zdarzeniami atmosferycznymi otrzymają zasiłek losowy.

Kwota zasiłku to 1.000 zł.

Zasiłek przeznaczony ma być na zakup podręczników, pomocy dydaktycznych lub na pokrycie innych wydatków szkolnych.

Pieniądze będą przyznawane na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne w 2011 r. (Dz. U. Nr 178 poz. 1062).

Akt wszedł w życie  w dniu 29 sierpnia 2011 r.  Na jego podstawie pomoc zostanie udzielana dzieciom realizującym w roku szkolnym 2011/2012 obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne oraz uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2011/2012 do szkół wszystkich typów, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, jeżeli ich rodzinom został przyznany zasiłek celowy na podstawie:

  • art. 40 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej w wysokości do 6.000 zł na zaspokojenie niezbędnej potrzeby bytowej w związku ze stratami poniesionymi w 2011 r. w wyniku nawałnic lub innych zdarzeń atmosferycznych, w szczególności gradobicia lub powodzi, lub
  • rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji programu pomocy dla rodzin rolniczych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane wystąpieniem w 2011 r. huraganu, deszczu nawalnego lub przymrozków wiosennych, z wyłączeniem zasiłku celowego przyznanego wyłącznie w związku ze szkodami spowodowanymi wystąpieniem w 2011 r. przymrozków wiosennych.

Listę uprawnionych do otrzymania pomocy sporządzi wójt ,burmistrz lub prezydent miasta.  Pieniądze zostaną wypłacone rodzicom ucznia, prawnym opiekunom, rodzicom zastępczym albo pełnoletniemu uczniowi.

Zasiłek losowy jest jednorazowym świadczeniem pieniężnym , a jego wysokość wynosi 1.000 zł dla jednego dziecka lub ucznia.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne w 2011 r.

Pełny tekst: Zasiłek losowy dla uczniów

Zobacz również serwis: Edukacja

Zadaj pytanie: Forum

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK