| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Dziecko i prawo > Edukacja > Zmiany w systemie oceniania, klasyfikowania i promocji uczniów od 2014 r.

Zmiany w systemie oceniania, klasyfikowania i promocji uczniów od 2014 r.

1 września 2014r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Jest to kolejny etap wdrażania nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Nowelizacja zakłada kluczową zmianę w sposobie i warunkach przeprowadzania egzaminu maturalnego.

Po wejściu w życie we wrześniu 2014r. znowelizowanego rozporządzenia będzie zmierzała ku końcowi wdrażana od 2012r. podstawa programowa kształcenia ogólnego, na podstawie której będą przeprowadzane egzaminy maturalne od 2015r. Lista przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych nie ulegnie zmianie. Każda osoba przystępująca do egzaminu maturalnego będzie miała obowiązek przystąpić do jednego przedmiotu dodatkowego w części pisemnej, bez wymaganego progu zdawalności. Zdający otrzyma świadectwo dojrzałości, jeśli uzyska co najmniej 30 proc. możliwych do uzyskania punktów z każdego przedmiotu obowiązkowego zdawanego w części ustnej i w części pisemnej oraz przystąpi do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. Egzamin ustny od 2015r. będzie składał się z dwóch części: wypowiedzi monologowej maturzysty, która trwa około 10 minut oraz rozmowy zdającego z zespołem, która trwa około 5 minut. Wypowiedź będzie oceniana według kryteriów holistycznych. Po raz pierwszy do egzaminów maturalnych na zmienionych zasadach przystąpią absolwenci liceów, których podstawa programowa zakończy się w roku szkolnym 2014/2015.

Zobacz: Sześciolatki obowiązkowo pójdą do szkoły od 2014 r.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK