| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Emerytury > Emerytury powszechne > Niezbędna pomoc dla seniora

Niezbędna pomoc dla seniora


Sędziwi rodzice zostają w swoich domostwach zdani na samych siebie, nie zawsze chcąc mówić bądź zdając sobie sprawę z faktu, że coraz gorzej radzą sobie z codziennymi obowiązkami.

Warto zadbać o rozwiązanie tego problemu, dużo wcześniej, zanim się pojawi, aby przygotować osobę starszą na nadchodzące zmiany w jej życiu, często odbierane negatywnie przez seniora.

Przeprowadzka do dzieci, domu opieki, bądź odwiedzająca osobę starszą opiekunka, to coś nowego w życiu człowieka, przyzwyczajonego do samodzielnego życia. Rozmowy o potrzebie lub możliwości pomocy w którejkolwiek formie, dobrze jest rozpocząć, zanim taka potrzeba wystąpi. Można wówczas na spokojnie, najlepiej w cztery oczy, porozmawiać o preferowanej pomocy oraz możliwościach finansowych.

Starzejące się społeczeństwo w całej Europie powoduje wzrost zapotrzebowania na opiekunki osób starszych. Z roku na rok widzimy więcej ogłoszeń oferujących pracę zarówno wykwalifikowanym, z dużym doświadczeniem pielęgniarkom, jak i opiekunkom bez dyplomu.

W Polsce działa wiele firm, które zatrudniają osoby zarówno w kraju, a także oferują pracę opiekunkom za granicą. Jedną z nich jest Promedica24, która najwięcej ofert ma z sąsiednich Niemiec, które ze względu na stosunkowo niedużą odległość oraz dobre zarobki, przyciągają rzeszę chętnych do wyjazdu opiekunek.

Podjęcie decyzji o zatrudnieniu opiekunki, bądź przeprowadzki seniora do domu opieki, jest zawsze szukaniem kompromisu między oczekiwaniami potrzebującego pomocy a możliwościami rodziny. Ważne jest, aby osoba starsza zaakceptowała potrzebę zmiany, która ma jej zapewnić bardziej komfortowe życie, a nie komplikować dotychczasowy schemat dnia codziennego. Towarzystwo opiekunki bądź osób starszych z domu opieki, może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie pacjenta oraz wnieść więcej radości z życia na co dzień, gdyż najlepszym lekarstwem na wszystkie choroby jest pozytywne myślenie i możliwość porozmawiania z drugim człowiekiem o bieżących problemach dnia codziennego.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Spółki z Górnej Półki

Blog o spółce z o.o. i S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK