| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Emerytury > Wysokość emerytury > Czy muszę płacić podatek od emerytury

Czy muszę płacić podatek od emerytury

Dlaczego osobie, która jest obecnie na emeryturze (przepracowała 47 lat w szkodliwych warunkach) i pracuje od 17 lat na cały etat, która posiada II grupę inwalidzką ZUS potrąca podatek jednocześnie z emerytury i z obecnej pracy?

Opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają z pewnymi wyjątkami wszelkiego rodzaju dochody. Jeżeli więc płatnik uzyskuje dochody z więcej niż jednego źródła, przedmiotem opodatkowania w danym roku podatkowym jest suma dochodów z wszystkich źródeł przychodów.

Zatem w Pana sytuacji podatek należny jest zarówno od wypłacanej emerytury jak i od zarobków otrzymywanych z tytułu wykonywanej pracy

Podstawa prawna: Art. 9-11 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ( Dz. U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.)

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Mizera

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »