| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Jakie będą obowiązki instruktora jazdy?

Jakie będą obowiązki instruktora jazdy?

Po zdobyciu uprawnień do bycia instruktorem jazdy, na osobie instruktora spoczywa wiele obowiązków. Ustawa o kierujących pojazdami wprowadza nowe obowiązki na instruktorów, które wejdą w życie już od stycznia 2013 roku. Jakie to obowiązki i co grozi instruktorowi w przypadku ich niedopełnienia?

Badania lekarskie

Instruktor jazdy musi regularnie badać swoje zdrowie oraz predyspozycje psychologiczne do wykonywania pracy na stanowisku instruktora jazdy. Przedkładanie staroście takich zaświadczeń lekarskich jest konieczne do utrzymania ważności legitymacji instruktora.

Zarówno uczestnictwo w warsztatach, jak i badania lekarskie są odpłatne. Opłaty takie ponosi podmiot prowadzący szkolenie osób ubiegających się o uzyskanie uprawnień do kierowania odpowiednio motorowerem, pojazdami silnikowymi lub tramwajem – w przypadku, gdy instruktor jest przez niego zatrudniony.

Opłaty może ponosić również jednostka wojskowa lub jednostka organizacyjna służb podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych,  w przypadku gdy instruktor pełni w niej służbę lub jest w niej zatrudniony, jak również koszty te może ponosić osoba zainteresowana – czyli sam instruktor, w przypadkach nie wymienionych wcześniej.

Zobacz serwis: Komunikacja

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK