| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Komunikacja > Kiedy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Kiedy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Po ukończonym kursie przychodzi wreszcie czas na egzamin. Niestety często trudno jest go zdać za pierwszym razem. Za jakie błędy egzaminator przerwie egzamin na prawo jazdy?

Egzamin zostanie przerwany również przy próbie omijania innego pojazdu, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego lub wtedy, egzaminowany nie ustąpi pierwszeństwa osobie pieszej na przejściu. Nie zastosowanie się do sygnalizacji świetlnej, również oznacza koniec egzaminu. Tak samo stanie się, przy zignorowaniu polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub którykolwiek ze znaków nakazów i zakazów, takich jak nakaz zatrzymania się „stop” lub zakaz wjazdu, nakaz jazdy w danym kierunku, czy zakaz skrętu bądź zawracania. Przekroczenie linii ciągłej również zakończy egzamin.

Nieustąpienie pierwszeństwa na skrzyżowaniu, na którym powinniśmy to zrobić również wiąże się z przerwaniem egzaminu. Kolejnym powodem jest przekroczenie dopuszczalnej prędkość o więcej niż 20 km/h. Egzaminator przerwie egzamin jeżeli nie upewnimy się, że możemy wyprzedzać a przystąpimy do tego manewru, wykonamy go w miejscu niedozwolonym, wymusimy pierwszeństwo lub spowodujemy zagrożenia przy włączaniu się do ruchu.

Zobacz serwis: Gmina

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Smura

Od 1998 r. pracuje jako trener, coach i doradca. Certyfikowany coach – absolwent międzynarodowej szkoły coachingu International Coaching Community. Posiada certyfikat Success Insights®, uprawniający do korzystania z tej metody w pracy szkoleniowo-doradczej i coachingowej. Absolwent Akademii Strategicznego Przywództwa ICAN Institute/Harvard. Prowadzi szkolenia oraz projekty konsultingowe w zakresie: zarządzania zespołem, przywództwa i kierowania ludźmi, motywowania, coachingu, oceny pracownika, negocjacji, sprzedaży, zarządzania projektami, zarządzania zmianami i usprawniania procesów. Jest ekspertem i praktykiem w dziedzinie zarządzania projektami. Twórca autorskiej metodologii zarządzania ryzykiem stosowanej w zarządzaniu projektami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK