| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Powódź - gdzie szukać pomocy

Powódź - gdzie szukać pomocy

W związku z ogromny, zagrożeniem powodziowym Komenda Stołeczna Policji uruchomiła kolejny numer telefonu pod którym można uzyskać niezbędne informacje dotyczące utrudnień w ruchu drogowym. Na pomoc ruszyła również Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach, która będzie udzielała pomocy prawnej wszystkim poszkodowanym.

W Warszawie zostały uruchomione dwa numery telefonów 22 603 80 02 oraz 22 603 80 09 pod którym uzyskamy informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym na obszarze województwa mazowieckiego.

W akcji przeciwpowodziowej na terenie Warszawy uczestniczy 1,5 tys. policjantów KSP oraz ze szkoły policyjnej w Legionowie. Pomagają oni strażakom, patrolują teren nad Wisłą, monitorują wały, kierują ruchem.

Przebywanie w tej chwili nad Wisłą jest niebezpieczne - przypomina policja i apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Centrum Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy apeluje do osób zamieszkujących w sąsiedztwie rzeki o stosowanie się do zaleceń związanych z zagrożeniem powodziowym. Informacje na temat bieżącej sytuacji udzielane są pod numerem telefonu 0 800 707 112 lub 22 196 56.

Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach od najbliższego poniedziałku rozpoczyna akcję pomocy prawnej dla ofiar powodzi. Osoby zainteresowane mogą już teraz telefonicznie (pod numerem telefonu 32 2598 250) umawiać się w sekretariacie ORA w Katowicach na termin spotkania z dyżurującym adwokatem w celu uzyskania bezpłatnej porady prawnej.

Porady będą udzielane w gmachu ORA przy ul. Gliwickiej 17 w Katowicach oraz w wybranych kancelariach poza Katowicami.

Zobacz również: Powódź 2010


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »