| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 24 maj

Aktualna sytuacja powodziowa - 24 maj

Miejscami nadal utrzymuje się bardzo wysoki poziom.  Na Mazowszu w okolicach Dobrzykowa trwają działania polegające na przerwaniu wału. Prowadzona jest ewakuacja mieszkańców.

Poziom Wisły na Lubelszczyźnie nadal jest bardzo wysoki. Woda opada, ale bardzo powoli i rzeka wciąż przekracza stany alarmowe. Kolejny dzień trwa walka o utrzymanie wałów.

Nadal bardzo trudna sytuacja panuje w prawie całkowicie zalanej gminie Wilków. Ewakuowanych zostało ok. tysiąca osób.

Ewakuacją objęte są również kolejne miejscowości w tej gminie, tj. Wólka Polanowska, Polanówka, Małe Dobre i Kol. Szczekarków.

Ewakuacja jest również prowadzona w gm. Łaziska, gdzie doszło do częściowego zalania wsi Wrzelów, Grabowiec i Las Dębowy.

W działaniach ratowniczych i porządkowych na terenie województwa udział biorą m.in. strażacy z PSP i OSP, żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz policjanci. Na miejscu pracują także inspektorzy weterynaryjni i sanitarni. Do działań ewakuacyjnych w powiecie opolskim wykorzystywane są m.in. 2 śmigłowce, 4 pływające transportery samobieżne i ok. 30 łodzi.

Na całej długości rzece Wisły na terenie województwa lubelskiego utrzymuje się wysoki poziom wody. Służby ratownicze i mieszkańcy starają się zabezpieczać wały i likwidować przesiąknięcia.
W powiecie puławskim szczególnie trudna sytuacja występuje na wałach w Parchatce. Na miejscu na bieżąco jest monitorowany stan wału. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpowodziowego dla miasta Puławy wybudowany został wał poprzeczny, który ma stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed powodzią. Trwa również likwidacja przesiąków wału na odcinku Kolonia Brześce - Janowiec.

W powiecie kraśnickim występują liczne lokalne podtopienia gospodarstw w miejscowościach Kosin, Opoka (stare dorzecze Sanny). Zalanych jest również ok. 100 gospodarstw w m. Świeciechów, Bliskowice oraz 13 w miejscowości Popów. W Janiszowie (powiat kraśnicki) trwają prace polegające na umacnianiu wału.

Drogi krajowe są przejezdne. Nieprzejezdna jest natomiast droga wojewódzka nr 824 na całym odcinku gminy Józefów a droga wojewódzka nr 743 na odcinku Puławy - Kazimierz Dolny (10 km) jest zamknięta. Utrudnienia występują na drogach gminnych.

Wzrósł poziom wody w Warcie w powiecie konińskim. Na Warcie na odcinku powiatu konińskiego cała dolina rzeki jest w większości wypełniona wodą. Wczoraj (23 maja br.) na przewale w Kraśnicy Warta wdarła się na teren polderu Golina. Zalaniu uległy łąki i nieużytki rolne. Polder Golina ma powierzchnię ponad 2,5 tys. hektarów. Na jego terenie znajdują się 4 wioski (Kolno, Węglewskie Holendry, Myśliborskie Holendry oraz Sugocinek) i ok. 70 zabudowań mieszkalnych.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Monika Sawarska

Ekspert w zakresie prawa gospodarczego (prawa spółek, prawa bankowego, odpowiedzialności odszkodowawczej oraz handlu międzynarodowego).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK