| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 24 maj

Aktualna sytuacja powodziowa - 24 maj

Miejscami nadal utrzymuje się bardzo wysoki poziom.  Na Mazowszu w okolicach Dobrzykowa trwają działania polegające na przerwaniu wału. Prowadzona jest ewakuacja mieszkańców.

Fala kulminacyjna na Warcie w powiecie konińskim jest spodziewana w nocy z poniedziałku na wtorek.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w okolicach Świniar w związku z przerwaniem wału i zalaniem przez Wisłę terenów w gminach Słubice i Gąbin pod Płockiem.

W okolicach Dobrzykowa trwają działania polegające na przerwaniu wału, tak by woda, która wydostała się przez wyrwę w Świniarach, ponownie wróciła do koryta Wisły.

Do ewakuacji wyznaczono 22 miejscowości w gminach Słubice i Gąbin na terenie powiatu płockiego oraz 3 w powiecie sochaczewskim. To teren o powierzchni ponad 8 tys. ha, który już został zalany lub jest zagrożony zalaniem. Z obszaru tego ma zostać ewakuowanych około 4 tys. osób, w tym 1150 dzieci oraz około 5 tys. zwierząt.

Z niedzieli (23 maja br.) na poniedziałek (24 maja br.), zalanych zostało 18 z 25 miejscowości położonych na zagrożonym terenie.

Oprócz Świniar w powiecie płockim ewakuacją zostały objęte miejscowości m.in.: Alfonsów, Borki, Dobrzyków, Jordanów, Juliszew, Korzeniówka Stara, Leonów, Nowa Korzeniówka, Nowe Wymyśle, Nowosiadło, Nowy Troszyn, Nowy Wiączemin, Piotrówek, Rybaki, Troszyn Polski, Zyck Nowy, Zyck Polski, a w powiecie sochaczewskim - Kępa Karlińska, Suchodół, Władysławów. Na terenie tym znajduje się 916 gospodarstw.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (23 na 24 maja br.). W Warszawie w obu kierunkach zamknięta została, ul. Wał Miedzeszyński na odcinku od skrzyżowania z ul. Trakt Lubelski do Trasy Łazienkowskiej. Wyłączenie to związane jest z wysokim poziomem wody na Wiśle oraz dużym nasiąknięciem wału przeciwpowodziowego.

Obecnie w związku z przejściem kulminacji wezbrania i utrzymującym się wysokim stanem wód na odcinku Wisły Środkowej, najpoważniejsze zagrożenie wiąże się ze stanem technicznym wałów przeciwpowodziowych i ich zdolnością długotrwałego piętrzenia wody.

Z powodu zagrożenia powodziowego w powiecie nowodworskim z ruchu wyłączone zostały drogi krajowe nr 631 i 630 oraz ul. Warszawska, czyli odcinek starej siódemki pomiędzy Czosnowem a Węzłem Ordona.

Jak informuje IMiGW Wisłą przemieszcza się fala wezbraniowa w strefie wody wysokiej. Kulminacja fali minęła Toruń i w ciągu najbliższej doby znajdować się będzie w rejonie Chełmna i Grudziądza.

Na terenie województwa obowiązuje zakaz wstępu na wały.

Poziom Wisły we Włocławku obniża się. Spadek stanu wód w Wiśle spowodowany jest przede wszystkim wyrwą w tamie w Świniarach na Mazowszu.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kredyt Inkaso S.A.

Nowoczesna windykacja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK