| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 24 maj

Aktualna sytuacja powodziowa - 24 maj

Miejscami nadal utrzymuje się bardzo wysoki poziom.  Na Mazowszu w okolicach Dobrzykowa trwają działania polegające na przerwaniu wału. Prowadzona jest ewakuacja mieszkańców.

Do dziś (24 maja br.) ewakuowano 4115 osób.

Zobacz też: Powódź 2010

Powodzią objęte są 123 gminy. Sytuacja stopniowo poprawia się, poziom wód systematycznie obniża się. Wciąż problemem są wody gromadzące się w rozlewiskach za wałami oraz na terenach depresyjnych (szkody górnicze), w których woda również systematycznie obniża się w sposób naturalny lub poprzez spuszczanie jej do koryta rzeki.

W gminie Czechowice – Dziedzice w dalszym ciągu trwają działania związane z usuwaniem skutków powodzi. Na terenie kopalni Silesia w dalszym ciągu kontynuowane jest wypompowywanie wody z zalanych obiektów kopalnianych.

W powiecie bielskim działania kontynuowane są w gminach: Bestwina (m. Kaniów), Wilamowice (m. Kaniówek Dankowicki, m. Dankowice). Gmina Porąbka (m. Kobiernice) w dalszym ciągu trwa wypompowywanie wody z piwnic.

Na terenie powiatu gliwickiego oraz miasta Gliwic sytuacja stabilna. W dalszym ciągu utrzymują się lokalne podtopienia terenu oraz zalania piwnic. W gminie Gierałtowice (miejscowość Przyszowice), kontynuowane są działania mające na celu odpompowanie wody z zalanego terenu. Umacniane są również wały przeciwpowodziowe na rzece Kłodnicy.

W powiecie żywieckim w miejscowość Międzybrodzie Bialskie przysiółek Łaski gmina Czernichów nadal kontynuowane są działania związane z wystąpieniem osuwiska ziemi. Ewakuowani z terenu osuwiska mieszkańcy dopuszczani są pod nadzorem Policji do zabrania z domów niezbędnego dobytku.

Od 16 maja br. do 23. maja br. w działaniach przeciwpowodziowych wykorzystanych było: 50 pomp wysokiej wydajności, 237 pomp normalnych, 7 łodzi. W akcji uczestniczyło 1096 strażaków PSP i OSP .

W działaniach ratowniczych w rejonie Chełma Śląskiego bierze udział 15 żołnierzy.

Służby wspomagają również zespoły ratownicze dysponujące pompami dużej wydajności z: Republiki Czeskiej (4 zespoły) i z Niemiec (3 zespoły).

Zobacz też: Osuszanie budynków po powodzi

Sytuacja się stabilizuje, odnotowuje się spadek poziomu wód. Prowadzone są prace przy umacnianiu wałów oraz wypompowywaniu wody. W elektrowni w Połańcu poziom wody opada. W Sandomierzu nadal obowiązuje stan podwyższony, ale sytuacja powoli się stabilizuje.

Źródło: MSWiA

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Pszczółkowski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK