| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Gmina > Powódź 2010 > Aktualna sytuacja powodziowa - 26 maj

Aktualna sytuacja powodziowa - 26 maj

Główna fala powodziowa dotarła do województwa pomorskiego, gdzie sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Wciąż spać spokojnie nie mogą mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w którym ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Odwołano stan pogotowia przeciwpowodziowego dla gminy Pyskowice i alarm przeciwpowodziowy w Gliwicach

W powiecie bielskim działania prowadzone są w 4 gminach: Czechowice - Dziedzice, Bestwina, Wilamowice i Porąbka. Na bieżąco monitorowana jest sytuacja powodziowa, dowożona jest żywności do zalanych domostw oraz wypompowywana jest woda z zalanych obszarów i piwnic.

W powiecie cieszyńskim kontrolowane są osuwiska występujące na terenie powiatu.

W powiecie gliwickim, w gminie Gierałtowice w miejscowość Przyszowice umacniane są wały przeciwpowodziowe na Kłodnicy (na granicy pomiędzy powiatem gliwickim i zabrzańskim). Zalanych zostało 100 ha oraz 11 domów. Wypompowywana jest woda z terenu zalanego w pobliżu wałów przeciwpowodziowych. W akcję zaangażowane są zestawy pompowe z Republiki Czeskiej i Rybnika.

Z terenu województwa od początku (tj. od 16 maja br.) do ranka, 25 maja br. ewakuowano 1728 osób. W regionie zalanych jest dotąd 1775 obiektów. Uszkodzone są 43 drogi. Strażacy interweniowali 8656 razy. Uszkodzonych jest do tej pory 20 wałów przeciwpowodziowych. Nadal zamknięte są drogi DK 52 w Kobiernicach oraz droga DK 81 w miejscowości Wiślica.

24 maja br. na terenie województwa śląskiego pracowało łącznie 1518 strażaków PSP i OSP. Wysłano poza teren województwa śląskiego 3 jednostki PSP.

Przez województwo przechodzi fala kulminacyjna na Wiśle. Obserwowane od kilku godzin stany wody są tylko nieznacznie niższe od tych prognozowanych.

Długość fali kulminacyjnej i jej wysokość powodują, że obwałowania przeciwpowodziowe poddane są ogromnej sile. Rośnie ryzyko wystąpienia przecieków, które mogą stać się powodem uszkodzeń wałów przeciwpowodziowych.

W Bydgoszczy zalane zostały 2 gospodarstwa domowe, z których ewakuowano 2 osoby. Zagrożone są dwie oczyszczalnie Łęgowo - Kapuścińska, Fordon.

W Toruniu ewakuowano 55 osób. Występują utrudnienia w komunikacji na Bulwarze Filadelfijskim. Bulwar czynny jest od ulicy Warszawskiej do ulicy Mostowej zamknięty.

We Włocławku zalanych zostało 35 gospodarstw domowych. Zagrożonych ewakuacją było 110 osób, ewakuowano 12 osób. Zagrożona jest przepompowania ścieków.

W gminie Raciążek zalanych jest 12 gospodarstw domowych. Ewakuowano 46 osób.

W powiecie bydgoskim zalanych zostało 14 gospodarstw domowych. Zagrożone są dwie przepompownie ścieków.

W gminie Dąbrowa Chełmińska zalanych zostało 12 gospodarstw domowych. Zagrożona jest jedna przepompownia ścieków.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kornat

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK