| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Konstytucja > Katastrofa w Smoleńsku > W katastrofie w Smoleńsku zginął Rzecznik Praw Obywatelskich

W katastrofie w Smoleńsku zginął Rzecznik Praw Obywatelskich

Janusz Kochanowski był postacią niezwykłą. Ogromna wiedza, doświadczenie i fachowość, niezwykła kultura osobista, nietuzinkowe poczucie humoru – tak opisują go jego najbliżsi współpracownicy.

Najbardziej znane z nich to:

„Subiektywne granice sprawstwa i odpowiedzialaności karnej” 1985,
Standard "rozsądnego człowieka" w prawie karnym "Studia Iuridica" 1991,
Prawo karne wobec upiorów przeszłości i wyzwań teraźniejszości, "Studia Iuridica" 2000,
"III Rzeczpospolita w trzydziestu odsłonach. Nadzieje i rozczarowania po 1989 roku" Świat Książki, Warszawa 2004; 

Janusz Kochanowski był osobą cenioną i wielokrotnie nagradzaną. W dowód niewątpliwych zasług i otrzymał on między innymi: Złoty Paragraf przyznany przez Gazetę Prawną w 2005 r.; "Honorowy Medal Europejski" Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i BCC; "Orkiestrowy Znak Jakości" od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dr. Kochanowski był postacią niezwykle barwną, bez wątpienia wyróżniającą się wiedzą prawniczą, doświadczeniem zawodowym oraz wysokim autorytetem ze względu na swe walory moralne i wrażliwość społeczną.

Nowego Rzecznika Praw Obywatelskich powoła Sejm za uprzednią zgodą Senatu. Kadencja nowego rzecznika będzie trwała 5 lat. Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich podobnie jak Janusz Kochanowski będzie musiał legitymować się nieskazitelnym charakterem oraz bogatą wiedzą prawniczą. Nie będzie on mógł zajmować innego stanowiska, z wyjątkiem stanowiska profesora szkoły wyższej.

Do czasu wyboru nowego rzecznika urzędem będzie kierował Stanisław Trociuk, jeden z dotychczasowych zastępców Janusza Kochanowskiego.


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK