| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Sprawy rodzinne > Małżeństwo > Domowy budżet > Restrukturyzacja zadłużenia pomoże w spłacie kredytu

Restrukturyzacja zadłużenia pomoże w spłacie kredytu

Restrukturyzacja jest korzystna dla obu stron. Bank odzyska swoje pieniądze, a my unikniemy procedury windykacyjnej i nie będziemy odnotowani w Bankowym Rejestrze Niesolidnych Klientów.

5. Redukcja zadłużenia – w szczególnych wypadkach bank może wyrazić zgodę na umorzenie części zadłużenia np. odsetek. Zdarza się to stosunkowo rzadko. Bank wyraża na to zgodę jedynie w przypadku takim, gdy widzi szansę na odzyskanie choćby części długu, natomiast nie ma możliwości spłaty całości zobowiązania. W takim przypadku należy jednak pamiętać, ze od kwoty umorzonej musimy odprowadzić podatek, stanowi to bowiem nasz przychód.

Na każdym etapie należy podejmować rozmowy z bankiem. Nasze propozycje musimy jednak gruntownie przemyśleć, tak aby nie składać obietnic bez pokrycia.

Restrukturyzacja jest korzystna dla obu stron. Bank odzyska swoje pieniądze, a my unikniemy procedury windykacyjnej i nie będziemy odnotowani w Bankowym Rejestrze Niesolidnych Klientów. Nigdy nie należy unikać kontaktu z bankiem, trzeba też odbierać korespondencję. Jej nieodebranie nie stanowi przeszkody dla banku we wszczęciu działań windykacyjnych. Wszczęcie takich działań z reguły powoduje lawinowe narastanie długu i dodatkowo naraża nas na dodatkowe koszty za działania windykacyjne banku i działania egzekucyjne komornika. Pamiętajmy, że bank nie musi iść do sądu, a tylko nadaje swoim dokumentom klauzulę wykonalności.

Zobacz również: Upadłość konsumencka - poradnik

Czytaj także

Eksperci:

Maciej Kafliński

Radca prawny. Ekspert w zakresie prawa kapitałowego, funduszy inwestycyjnych oraz prawa korporacyjnego i cywilnego.

Kancelaria Radcy Prawnego Macieja Kaflińskiego

specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym gospodarczym i finansowym

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Restrukturyzacja zadłużenia ma na celu zmianę warunków spłaty kredytu w taki sposób, aby dać nam czas na podjęcie działań mających na celu poprawę naszej sytuacji jednocześnie nie pozostając w zwłoce w płatnościach.
Restrukturyzacja zadłużenia ma na celu zmianę warunków spłaty kredytu w taki sposób, aby dać nam czas na podjęcie działań mających na celu poprawę naszej sytuacji jednocześnie nie pozostając w zwłoce w płatnościach.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Cieśluk

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK