| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Małżeństwo > Konkubinat > Informacja w szpitalu o stanie zdrowia partnera

Informacja w szpitalu o stanie zdrowia partnera

Czy będąc w konkubinacie mogę uzyskać informację w szpitalu o stanie zdrowia partnera bez jego wiedzy?

Nie. Uzyskanie informacji o stanie zdrowia i możliwych sposobach leczenia konkubenta jest uzależnione od woli samego pacjenta. Właściwie to jest Pani w identycznym położeniu jak małżonka, której mąż znalazł się w szpitalu.

Podstawa prawna - art. 6 Karty praw pacjenta:
Prawo (pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego) do uzyskania przystępnej informacji od lekarza o: swoim stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia, rokowaniu. Lekarz może być zwolniony z tego obowiązku wyłącznie na żądanie pacjenta. Lekarz może udzielać powyższych informacji, innym osobom tylko za zgodą pacjenta.

Zobacz serwis: Konkubinat

Zadaj pytanie: Forum

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Uzyskanie informacji o stanie zdrowia i możliwych sposobach leczenia konkubenta jest uzależnione od woli samego pacjenta.
Uzyskanie informacji o stanie zdrowia i możliwych sposobach leczenia konkubenta jest uzależnione od woli samego pacjenta.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201825.80 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK