| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy

Od dawna debatowano nad dodatkowym dniem wolnym od pracy. Posłowie poparli projekt ustanowienia święta Trzech Króli dniem wolnym od pracy.

Już od przyszłego roku pracownikom może przysługiwać kolejny, 13. dzień wolny od pracy. Sejmowa komisja nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach jednogłośnie poparła bowiem poselski projekt nowelizacji kodeksu pracy i niektórych innych ustaw, który przewiduje, że w święto Trzech Króli pracownicy będą mieli wolne. W zamian pracodawca nie będzie musiał zwracać im dnia wolnego w innym terminie, jeśli święto przypadnie w sobotę. W rezultacie wymiar czasu pracy podwładnych zmieni się tylko nieznacznie. W ciągu 10 lat po wejściu w życie nowych przepisów (do 2020 r.) pracownicy stracą w sumie jeden dzień wolnego. W tym czasie Święto Trzech Króli trzykrotnie wypadnie w sobotę lub w niedzielę. Pracownicy uzyskają zatem siedem dodatkowych dni wolnych z tego tytułu. Jednocześnie ośmiokrotnie dzień świąteczny będzie przypadał w sobotę.

– Sądzę, że Sejm uchwali projekt tuż po wakacjach parlamentarnych – mówi Izabela Mrzygłocka, posłanka PO, członek sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach.

Zobacz też: Święto Trzech Króli będzie dniem wolnym

Zobacz również serwis: Praca

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Monika Dmochowska

Radca prawny w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przed rozpoczęciem współpracy z kancelarią Raczkowski Paruch, zdobywała doświadczenie w międzynarodowych kancelariach prawnych PwC Legal, CMS Cameron McKenna oraz wspierając jednego z kluczowych klientów kancelarii w ramach oddelegowania w jego siedzibie (secondment) w Warszawie i w Wiedniu. Posiada doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw w zakresie prawa pracy, w szczególności w sprawach związanych z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników, w tym kadry menedżerskiej, wprowadzaniem programów premiowych, ochroną danych osobowych pracowników, a także w prawno-pracowniczych aspektach transakcji korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK