| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Egzamin ze wszystkich kategorii dla piratów drogowych

Egzamin ze wszystkich kategorii dla piratów drogowych

Jeżeli kierowca przekroczy ilość 24 punktów karnych będzie zmuszony do zdawania egzaminu ze wszystkich posiadanych kategorii prawa jazdy.

Wszyscy, którzy przekroczyli dozwolony limit punktów karnych za łamanie przepisów prawa na drodze, zostaną wysłani przez inspektorów z wydziałów komunikacji na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji. Oznacza to przystąpienie do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Musi on obejmować wszystkie kategorie uprawnień do kierowania pojazdami, niezależnie od pojazdu, którym kierowca dokonał wykroczeń.

Kierowca będzie zmuszony zdawać ponownie egzaminy na poszczególne kategorie, jeżeli policja złoży wniosek o skierowanie na ponowny egzamin. Ma takie uprawnienia na mocy rozporządzenia z 20 grudnia 2002 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego.

Zgodnie z rozporządzeniem, komendant wojewódzki policji występuje do starosty z wnioskiem o sprawdzenie kwalifikacji kierowcy, w zakresie wszystkich posiadanych przez niego kategorii praw jazdy, w razie przekroczenia przez niego 24 punktów.

W praktyce oznacza to, że komendant, niezależnie od kategorii pojazdu i uprawnień kierowcy, kieruje wniosek egzaminacyjny w sprawie wszystkich posiadanych przez sprawcę naruszenia uprawnień.

Zobacz również serwis: Wykroczenia

Zobacz również serwis: Prawo na drodze

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK