| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Rząd wesprze przedsiębiorców – powodzian

Rząd wesprze przedsiębiorców – powodzian

Rada Ministrów chce wesprzeć przedsiębiorców, którzy ucierpieli w czasie powodzi. Poszkodowane firmy będą mogły otrzymać pożyczki na preferencyjnych warunkach.

6 lipca 2010 r. stosowny projekt ustawy przedłożył Radzie Ministrów minister gospodarki. Nowe przepisy określają zasady udzielania pomocy dla mikro i małych firm, prowadzących działalność gospodarczą wytwórczą, usługową lub handlową. Przepisami objęte zostaną ponadto gospodarstwa agroturystyczne oraz przedsiębiorcy, którzy przed wystąpieniem klęski powodzi zawiesili działalność gospodarczą (chodzi o działalność sezonową).

Najważniejszą formą wsparcia będzie udzielenie pożyczki, która w określony sposób może być w części lub w całości umarzana. Wszyscy mikro i mali przedsiębiorcy poszkodowani przez klęskę powodzi będą mogli uzyskać pomoc. Podstawą do jej udzielenia będą rzeczywiste szkody w majątku trwałym lub obrotowym. O pożyczkę na odbudowę firmy mogą wystąpić te firmy, które przed wystąpieniem tegorocznej powodzi nie były w stanie upadłości.

Zgodnie z ustawą, pomoc nie może być przeznaczana na pokrycie szkód, na które przedsiębiorca wcześniej otrzymał inne środki publiczne, np. otrzymał pomoc finansową na odbudowę domu, który jest jednocześnie miejscem prowadzenia działalności gospodarczej (prowadzi w nim warsztat lub sklep).

Pożyczka wyniesie do 50 tys. zł. Wnioski o jej udzielenie będą składane do wybranego funduszu pożyczkowego w terminie do 6 miesięcy od daty wejścia w życie ustawy. Wsparcie jest udzielane tylko raz.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zobacz również serwis: Firma

Zobacz również serwis: Powódź 2010

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK