| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Szykują się zmiany w ubezpieczeniach z tytułu wypadku przy pracy

Szykują się zmiany w ubezpieczeniach z tytułu wypadku przy pracy

Rząd przyjął założenia nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach społecznych z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Dzięki nim o wiele łatwiejszy ma być dostęp do opieki stomatologicznej.

Założenia do projektu nowelizacji ustawy zakładają, że ubezpieczony, który w wyniku wypadku doznał urazu wymagającego świadczenia stomatologicznego i szczepień ochronnych będzie mógł je zrealizować w każdej placówce medycznej, która ma podpisaną umowę z NFZ.

Dzięki takiemu rozwiązaniu ubezpieczeni będą mieli większy dostęp do tych świadczeń.

Obecnie mogą je realizować tylko w placówkach wybranych w konkursie przez ZUS, co wydłuża dostęp do nich i powoduje pogorszenie stanu zdrowia, wynikające z dłuższego oczekiwania na usługę.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zobacz również serwis: Bezpieczeństwo pracy

Zadaj pytanie: Forum prawników

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »