| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Aplikacje prawnicze: ostatni dzień na złożenie dokumentów

Aplikacje prawnicze: ostatni dzień na złożenie dokumentów

Dziś upływa ostatni dzień składania dokumentów na aplikację adwokacką, radcowską oraz notarialną. Dokumenty należy złożyć w siedzibie komisji kwalifikacyjnej, na obszarze właściwej okręgowej rady adwokackiej, okręgowej izby radców prawnych oraz izby notarialnej.

Przyszli aplikanci jeszcze tylko dziś (11.08.2010 r.) mogą złożyć wymagane dokumenty, w tym wniosek o dopuszczenie do egzaminu wstępnego oraz kwestionariusz osobowy. Niektóre okręgowe rady adwokackie oraz izby radcowskie prowadzą w tym celu rejestrację elektroniczną. Przed złożeniem zgłoszenia w siedzibie komisji kwalifikacyjnej, należy się wówczas zalogować na odpowiedniej stronie internetowej. W ten sposób po wprowadzeniu danych osobowych program przygotuje wypełniony wniosek oraz kwestionariusz. Takie gotowe druki należy jedynie wydrukować i podpisać.

Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu wstępnego powinno również zawierać oryginał lub urzędowy odpis dyplomu ukończenia wyższych studiów prawniczych w Rzeczypospolitej Polskiej i uzyskania tytułu magistra albo poświadczoną notarialnie kopię takiego dokumentu. Wymóg ten dotyczy również absolwentów zagranicznych uczelni, którzy mogą także złożyć zaświadczenie o uzyskaniu tytułu magistra.

Osoby, które jeszcze nie uzyskały dyplomu, mogą natomiast złożyć zaświadczenie, z którego wynika, że kandydat zdał wszystkie egzaminy i odbył praktyki przewidziane w planie studiów oraz ma wyznaczony termin egzaminu magisterskiego. W takim jednak przypadku konieczne jest złożenie wskazanych wyżej dokumentów w siedzibie komisji kwalifikacyjnej nie później niż na 7 dni przed terminem egzaminu wstępnego, czyli do 18 września 2010 r. Przyszli aplikanci powinni także dołączyć informację o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego opatrzoną datą nie wcześniejszą niż miesiąc przed złożeniem zgłoszenia.

Zadaj pytanie: Forum prawników

W tym roku egzamin wstępny na aplikacje prawnicze odbędzie się 25 września o godz. 11:00.

Pełny tekst: Aplikacje prawnicze: mija termin na złożenie dokumentów

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

IMPEL Security Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK