| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > 14 sierpnia drugi etap egzaminów na aplikację sędziowską i prokuratorską

14 sierpnia drugi etap egzaminów na aplikację sędziowską i prokuratorską

14 sierpnia 2010 r. odbędzie się drugi etap egzaminów na aplikację sędziowsko-prokuratorskich. Egzamin odbędzie się w Krakowie.

W tym mieście swoją siedzibę ma Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. To właśnie w niej kształcić mają się przyszli sędziowie i prokuratorzy.

Kandydaci będą mieli do napisania pracę pisemną, polegającą na rozwiązaniu przygotowanych przez komisję konkursową trzech kazusów. Jeden z nich będzie obejmował problematykę z zakresu prawa prywatnego, w tym prawa cywilnego materialnego, postępowania cywilnego, prawa pracy oraz spółek handlowych. Dwa pozostałe będą dotyczyć odpowiednio prawa publicznego i międzynarodowego, obejmującego m.in. prawo konstytucyjne, wspólnotowe, oraz prawa karnego, w skład którego wchodzi postępowanie karne czy prawo wykroczeń.

Na rozwiązanie kazusów zdający będą mieli trzy godziny, czyli o 60 min więcej niż w zeszłym roku. W trakcie pracy pisemnej kandydaci będą mogli korzystać z aktów prawnych udostępnianych przez komisję konkursową.

Pełny artykuł: Aplikacja ogólna: jutro decydujące egzaminy do krakowskiej szkoły

Zobacz również: Prawnik.pl

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »