| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Zapłacimy podatek od energii

Zapłacimy podatek od energii

Energia elektryczna, która będzie zużyta na własne potrzeby zostanie objęta akcyzą.

Nowe regulacje dotyczące przepisów akcyzowych zostały zawarte w podpisanej przez prezydenta ustawie z 22 lipca 2010 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Zmiany polegają m.in. na unormowaniu krajowego systemu teleinformatycznego służącego do obsługi przemieszczania wyrobów akcyzowych z zastosowaniem procedury zawieszenia poboru akcyzy; wprowadzeniu instytucji zarejestrowanego wysyłającego w celu umożliwienia szerszego zastosowania procedury zawieszania poboru akcyzy w stosunku do importowanych wyrobów akcyzowych; określeniu zasad postępowania w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w trakcie przemieszczania wyrobów akcyzowych dopuszczonych do konsumpcji na terytorium UE.

Ponadto ustawa zakłada wprowadzenie zmian związanych z koniecznością uwzględnienia potrzeb praktyki w zakresie stosowania przepisów akcyzowych. Do najważniejszych należą przede wszystkim opodatkowanie zużycia nabywanej na własne potrzeby energii elektrycznej przez podmioty posiadające koncesje na wytwarzanie energii elektrycznej, która obecnie nie jest opodatkowana.

Ustawa wejdzie w życie 1 września 2010 r.

Pełny tekst: Energia zużywana na własne potrzeby będzie opodatkowana

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK