| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Sędziowie zapowiadają protesty

Sędziowie zapowiadają protesty

Brak podwyżki wynagrodzenia oraz współpracy nad zmianą ustawy o ustroju sądów powszechnych zarzucają rządowi sędziowie ze stowarzyszenia Iustitia. Wobec tego zapowiadają kolejną akcję protestacyjną.

W dniach od 17 do 18 listopada br. odbędą się dni bez wokand. Na ten okres sędziowie nie będą wyznaczali rozpraw. Nie oznacza to jednak, że nie będą pracować. Skupią się w tym okresie m.in. na pisaniu uzasadnień. To tylko jedna z form, w jakiej przedstawiciele Temidy wyrażą swoje niezadowolenie z działań ministra sprawiedliwości.

– Formami protestu będą także odmowa uczestnictwa w komisjach wyborczych w wyborach samorządowych oraz wręczenie premierowi czerwonych kartek w dniach 4 – 10 października br. za brak realizacji przepisów konstytucji – tłumaczy Rafał Puchalski, wiceprezes SSP Iustitia.

Środowisko sędziowskie zarzuca resortowi sprawiedliwości, że ten nie współpracuje przy tworzeniu zmiany w ustawie o ustroju sądów powszechnych. Brak jest też obiecanych podwyżek, co ministerstwo tłumaczy napiętym budżetem.

Pełny artykuł: Sędziowie będą wysyłać premierowi czerwone kartki

Zobacz również serwis: W sądzie

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK