| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Nauczycieli jest za dużo i za mało pracują

Nauczycieli jest za dużo i za mało pracują

Szkoły są drogie, a mimo to w wielu z nich brakuje pomocy naukowych m. in. komputerów. Nauczyciele mają za dużo dni wolnych i jest ich zbyt wielu.

Takie wnioski wynikają z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju. Z dokumentu wynika, że na jednego nauczyciela w szkołach podstawowych przypada 10 uczniów. W krajach OECD - ponad 16.

Wprawdzie nauczyciele zarabiają ok. niemal 2 tys. złotych, jednak korzystają z dwóch miesięcy płatnych wakacji oraz miesięcznych ferii.

Ponadto przysługują im dni wolne we wszystkie święta i weekendy. Karta nauczyciela stanowi, iż nie mogą oni pracować więcej niż 40 godzin w tygodniu

Przeciętnie przepracowują więc 513 godzin rocznie. Średnia OECD to 786 godzin.

Pełny tekst: Nierentowne szkoły trzeba zamknąć

Zobacz również serwis: Edukacja

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jadwiga Czarnowska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Wrocławski). Jest mgr ekonomii – uzyskała dyplom na Wydziale Gospodarki Narodowej w Katedrze Handlu Zagranicznego AE. Jest absolwentką również Alliance Française. Otrzymała w Paryżu francuski dyplom DS.-d’Etudes Françaises Modernes. Posiada długoletnie doświadczenie zawodowe jako kierownik działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw i resortu budżetowego oraz jako wykładowca kursów i szkoleń z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw, rachunkowości budżetowej i finansów publicznych. Prowadzi również szkolenia z zakresu praktycznego wykorzystania programów księgowych do zadań księgowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK