| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > System informacji oświatowej za rok

System informacji oświatowej za rok

Samorządy, dyrektorzy szkół i kuratorzy uzyskają dostęp do danych dotyczących nie tylko liczby uczniów, ale też podręczników, z jakich korzystają nauczyciele czy decyzji uczniów w sprawie wyboru kierunku dalszego kształcenia.

Obecny system nie pozwala na uzyskanie tego typu danych. Przykładowo Ministerstwo Edukacji Narodowej nie może sprawdzić, ilu sześciolatków rozpoczęło w tym roku szkolnym edukację w pierwszej klasie.

Według projektu ustawy o systemie informacji oświatowej, który przyjął rząd system informacji oświatowej (SIO) umożliwi dostęp do aktualnych informacji w dowolnym momencie. Ułatwi on pracę samorządom. Nie będą miały problemów z ustaleniem liczby szkół, uczniów i nauczycieli.

Gminy będą mogły na podstawie SIO ustalić rzeczywistą liczbę uczniów i oddziałów w szkołach przy występowaniu o subwencje.

Wgląd do danych systemu informacji oświatowej będzie miało też ministerstwo, które będzie między innymi mogło sprawdzić, z jakich podręczników najchętniej korzystają nauczyciele poszczególnych przedmiotów albo jakie uczelnie wybrali absolwenci konkretnych typów szkół czy klas.

Nowa ustawa o systemie informacji oświatowej, z niektórymi wyjątkami, ma wejść w życie 31 października 2011 r. 

Pełny tekst: Samorządy dowiedzą się o liczbie uczniów i nauczycieli dzięki systemowi informatycznemu

Zobacz również serwis: Edukacja

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK