| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Zatrudnianie cudzoziemców - wystarczy oświadczenie pracodawcy

Zatrudnianie cudzoziemców - wystarczy oświadczenie pracodawcy

Od nowego roku obywatele Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy będą mogli wykonywać pracę bez zezwoleń na pracę w ramach zezwoleń wydawanych w uproszczonym trybie. Do podjęcia zatrudnienia wystarczy uzyskanie oświadczenia pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy zarejestrowanego w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak 9 grudnia 2010 r. podpisała:
- rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy przez cudzoziemców bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę;
- rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia przypadków, w których zezwolenie na pracę cudzoziemca jest wydawane bez względu na szczególne warunki wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemca.

Rozporządzenia wejdą w życie z dniem publikacji w Dzienniku Ustaw.

Dzięki wprowadzonym zmianom obywatele Białorusi, Gruzji, Mołdowy, Rosji i Ukrainy będą mogli po 31 grudnia 2010 r., pod warunkiem posiadania oświadczenia pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy zarejestrowanego w Powiatowym Urzędzie Pracy, wykonywać pracę bez zezwoleń na pracę lub w ramach zezwoleń wydawanych w uproszczonym trybie.

Rozporządzenia zastępują dotychczasowe przepisy, których obowiązywanie kończy się 31 grudnia 2010 r.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Zobacz również serwis: Praca

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »