| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Niepełnosprawni studenci otrzymają dopłaty

Niepełnosprawni studenci otrzymają dopłaty

Dofinansowanie dotyczy czesnego, zakwaterowania, dojazdów , a nawet opłat za Internet. Niepełnosprawni studenci i uczniowie szkół policealnych pieniądze otrzymają w pierwszym i drugim kwartale 2011 r.

Od 1 do 28 lutego 2011 r. niepełnosprawni studenci i uczniowie szkół policealnych mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki. Przyjmą je oddziały Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) właściwe ze względu na siedzibę szkoły (lub jej filii), w której osoby te pobierają naukę.

Na podstawie programu Student II osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się m.in. o dofinansowanie czesnego, zakwaterowania (w przypadku nauki poza miejscem stałego zamieszkania), dojazdów, instalacji i abonamentu za dostęp do internetu oraz zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę (w tym programów komputerowych). Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej funduszu (www.pfron.org.pl). Z osobami, które złożyły wniosek o dofinansowanie kosztów nauki w obu semestrach roku akademickiego (szkolnego) 2010/2011, będą zawierane aneksy do podpisanej już umowy. Wypłata środków jest planowana na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Zobacz również: Czas pracy osób niepełnosprawnych

PFRON zapowiada też, że znajdzie środki na finansowanie programu Pitagoras 2010. Jego celem jest zapewnienie niesłyszącym i głuchoniewidomym studentom i uczniom szkół policealnych pomocy tłumaczy migowych. Od jesieni ubiegłego roku tłumacze ci pomagają osobom niepełnosprawnym bezpłatnie, bo zabrakło środków na opłacenie ich usług.

Środki na realizację programu powinny pojawić się już w II kwartale tego roku. Będzie to możliwe m.in. dzięki nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, która wprowadziła zmianę struktury wydatków funduszu.

Podkreśla on, że termin składania wniosków o pomoc na podstawie programu zostanie ogłoszony na przełomie marca i kwietnia.

Pełny tekst: Pomoc dla niepełnosprawnych studentów

Zobacz również serwis: Niepełnosprawni

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Od 1 do 28 lutego 2011 r. niepełnosprawni studenci i uczniowie szkół policealnych mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki.
Od 1 do 28 lutego 2011 r. niepełnosprawni studenci i uczniowie szkół policealnych mogą składać wnioski o dofinansowanie kosztów nauki.

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »