| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Wiadomości > Wniosek o wydanie prawa jazdy przez Internet

Wniosek o wydanie prawa jazdy przez Internet

W życie weszła nowelizacja ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne umożliwią każdemu obywatelowi załatwienie sprawy urzędowej za pomocą komputera podłączonego do internetu. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy czy wnieść o dopisanie do rejestru wyborców.

W tym celu wystarczy zalogować się na stronie internetowej www.epuap.gov.pl.

Elektroniczna komunikacja z administracją będzie dotyczyć nie tylko składanych przez nas podań, wniosków i skarg, tą samą drogą otrzymamy dokumenty sporządzone w urzędach.

Na razie jednak lista czynności urzędowych, które można załatwić za pomocą zaufanego profilu, nie jest długa. Również nie każda jednostka samorządu terytorialnego umożliwiła pełne korzystanie z zalet e-administracji. Na przykład złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego w formie elektronicznej możliwe jest obecnie w 15 gminach. Usługę tę oferują nie tylko duże miasta, takie jak Koszalin, ale również gminy wiejskie, np. Borek czy Poronin.

Zobacz serwis: Sprawy urzędowe

Podobnie jest w przypadku zgłaszania zmian w aktach stanu cywilnego. Wśród usług z tego zakresu zdalnie możemy na przykład zmienić imię czy nazwisko oraz złożyć wniosek o nadanie numeru PESEL. Ta druga usługa dostępna jest jak na razie tylko w sześciu jednostkach samorządu terytorialnego. W większości świadczą ją małe gminy, takie jak na przykład Polanów czy Aleksandrów Kujawski.

Pełny tekst: Od dziś wymiana dokumentu tożsamości czy prawa jazdy możliwa przez internet

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marcin M. Wyrzykowski

Główny Księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK