| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Narodowy Spis Powszechny przez internet do 16 czerwca

Narodowy Spis Powszechny przez internet do 16 czerwca

Spis Powszechny przez Internet potrwa jeszcze tylko do 16 czerwca. Przeprowadzany przez ankieterów telefonicznych oraz rachmistrzów - do 30 czerwca.

Narodowy Spis Powszechny trwa do 30 czerwca, ale 16 czerwca jest ostatnim dniem, w którym można samodzielnie spisać się przez internet.

Przez internet można spisać się tylko do 16 czerwca. Po tym terminie dane będą zbierane wyłącznie drogą telefoniczną bądź w trakcie wywiadu przeprowadzanego przez rachmistrza spisowego w miejscy zamieszkania obywatela.

Aby skorzystać ze spisu za pomocą internetu, trzeba będzie wejść na stronę internetową: www.stat.gov.pl lub www.spis.gov.pl . "Następnie trzeba wybrać zakładkę formularz elektroniczny. Pierwszym krokiem jest identyfikacja - podajemy PESEL oraz NIP, a jeśli nie posiadamy NIP-u, to system prosi o podanie miejsca urodzenia i nazwiska panieńskiego matki. Dzięki temu otrzymamy login i hasło, które będą ważne przez dwa tygodnie. Dzięki nim będziemy mogli zalogować się do systemu i wypełnić formularz spisowy" - tłumaczył PAP przy rozpoczęciu spisu Janusz Dygaszewicz - dyrektor Centralnego Biura Spisowego GUS. Jeśli ktoś zapomni hasła, będzie musiał skontaktować się z call center, pod numerem 0 800 800 800.

Tegoroczny spis powszechny jest podzielony na kilka etapów. Od 1 kwietnia wszyscy mogą korzystać z tzw. samospisu internetowego, który potrwa do 16 czerwca. W kolejnym etapie, od 8 kwietnia do 30 czerwca, spis przeprowadzają telefonicznie ankieterzy. W tym samym okresie bezpośrednie wywiady prowadzą rachmistrzowie spisowi. Są oni wyposażeni w elektroniczne terminale, za pomocą których wypełniają formularze. Dzięki zastosowaniu tych technologii GUS podczas spisu prawie zrezygnuje z papieru.

Pełny tekst: Narodowy Spis Powszechny. Przez internet tylko do 16 czerwca

Zobacz również serwis: Spis powszechny

Polecamy artykuły

Źródło:

GP

Zdjęcia

Narodowy Spis Powszechny przez Internet potrwa do 16 czerwca./Fot. Fotolia
Narodowy Spis Powszechny przez Internet potrwa do 16 czerwca./Fot. Fotolia

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK