| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Rzecznik Praw Dziecka broni Konwencji o Prawach Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka broni Konwencji o Prawach Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak apeluje o zaakceptowanie projektu do Konwencji o Prawach Dziecka.

16 czerwca 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall o przedstawienie informacji o działaniach podjętych w celu opracowania i przedłożenia Komitetowi Praw Dziecka ONZ sprawozdania z wykonania Konwencji o Prawach Dziecka. Marek Michalak wystąpił również o informacje na temat działań legislacyjnych, zmierzających do wycofania przez Polskę zastrzeżeń do Konwencji. 

Zobacz również: Dziecko ma prawo znać swoje prawa

W wystąpieniu Marek Michalak wspomniał również o inicjatywie wyposażenia Komitetu Praw Dziecka w możliwość rozpoznawania skarg indywidualnych, zbiorowych, międzypaństwowych, zaprezentowanej w trakcie 10-tej sesji Rady Praw Człowieka ONZ w marcu 2009 roku. Powyższa propozycja znalazła się w projekcie III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka i aktualnie oczekuje na uchwalenie. Przedstawione w projekcie rozwiązania zwiększają gwarancje ochrony praw dziecka przed ich naruszeniami ze strony państwa – podkreślił Rzecznik Praw Dziecka i zaapelował do Ministra Edukacji Narodowej o wyrażenie jak najszerszego poparcia wobec wypracowanych w projekcie rozwiązań.

Źródło: Rzecznik Praw Dziecka

Zobacz również serwis: Dziecko i prawo

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall o przedstawienie informacji o działaniach podjętych w celu opracowania i przedłożenia Komitetowi Praw Dziecka ONZ sprawozdania z wykonania Konwencji o Prawach Dziecka.
Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Ministra Edukacji Narodowej Katarzyny Hall o przedstawienie informacji o działaniach podjętych w celu opracowania i przedłożenia Komitetowi Praw Dziecka ONZ sprawozdania z wykonania Konwencji o Prawach Dziecka.

Praktyki HRM. Najlepsze studia przypadku z polskiego rynku (książka)29.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »