| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Od 1 lipca autostrada A2 w pełni płatna

Od 1 lipca autostrada A2 w pełni płatna

Od 1 lipca 2011 r. odcinek Konin – Stryków autostrady A2 będzie płatny. Za 100 km trasy kierowcy samochodów osobowych zapłacą 20 zł.

Z początkiem lipca zmieni się system poboru opłat za przejazd po autostradach i drogach krajowych. Kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów będą płacić w specjalnym systemie elektronicznym za konkretną liczbę kilometrów po wyznaczonych odcinkach tras. Ich wykaz określa rozporządzenie Rady Ministrów z 22 marca 2011 r. w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną, oraz wysokości stawek opłaty elektronicznej (Dz.U. nr 80, poz. 433).

Na niektórych odcinkach autostrad, które są uwzględnione w rozporządzeniu, za przejazd zapłacą także kierowcy samochodów osobowych i motocykli. Tak już od 1 lipca będzie na trasie A2 z Konina do Strykowa, gdzie kierowcy do tej pory nie musieli płacić na bramkach. Teraz za każdy kilometr jazdy motocyklem zapłacą 0,1 zł, a samochodem osobowym 0,2 zł.

Za przejazd osobówką lub motocyklem póki co nie będą pobierane opłaty na pozostałych odcinkach autostrad wymienionych w rozporządzeniu w sprawie dróg krajowych lub ich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną. Nie dotyczy to tych, które należą do prywatnych koncesjonariuszy, gdzie już teraz wnosi się opłaty.

Pełny artykuł: Od jutra kierowcy będą płacić po 20,6 zł za przejazd autostradą z Konina do Strykowa

Zobacz serwis: Komunikacja

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Opłaty za autostradę Fot. Fotolia
Opłaty za autostradę Fot. Fotolia

KPA. Komentarz do zmian99.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »