| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Elektroniczna rewolucja służby zdrowia

Aktualizacja: 19.10.2010

Rząd zaakceptował pierwszą cześć pakietu ustaw zdrowotnych, które wchodzą w skład jesiennej ofensywy legislacyjnej. Efektem zmian będzie większa ilość lekarzy w szpitalach, oraz możliwość umówienia wizyty drogą elektroniczną. »

Niebieski Parasol dla biznesu

Aktualizacja: 30.09.2010

Akcja samorządu radców prawnych „Niebieski Parasol dla Biznesu” , będzie realizowana z partnerem strategicznym PKPP Lewiatan. Hasłem tegorocznej akcji jest „Prawo bliżej przedsiębiorcy” . »

Długi cień długu publicznego

Aktualizacja: 30.09.2010

Prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Fundacji FOR, uruchomił w dniu 28 września w centrum Warszawy „Licznik Długu Publicznego” przygotowany przez „Koalicję na rzecz Zmniejszenia Długu Publicznego”. »

Nowa strategia na rzecz równości płci

Aktualizacja: 30.09.2010

Komisja Europejska przyjęła pięcioletnią strategię na rzecz promowania równości kobiet i mężczyzn w Europie. Nowa strategia ma przede wszystkim umożliwić lepsze wykorzystanie potencjału kobiet i tym samym przyczynić się do osiągnięcia wspólnych gospodarczych i społecznych celów UE. »

Zakaz palenia w miejscach publicznych

Aktualizacja: 30.09.2010

W dniu 15 listopada 2010 roku wejdzie w życie nowelizacja wprowadzająca całkowity zakaz palenia w większości miejsc publicznych »

Austria zakazuje trzymania dzikich zwierząt w cyrkach

Aktualizacja: 11.08.2010

Skarżący, dyrektor generalny stowarzyszenia cyrkowego, złożył skargę do Komisji Europejskiej przeciwko austriackiej ustawie o ochronie zwierząt, która nakłada całkowity zakaz trzymania dzikich zwierząt w cyrkach. »

Partnerzy homoseksualni skazani w Malawi

Aktualizacja: 24.05.2010

Sąd w Malawi skazał parę partnerów homoseksualnych Tiwonge Chimbalanga i Stevena Monjeza, na 14 lat ciężkich robót. Jest to tym samym najsurowsza kara jaką mogli otrzymać w oparciu o przepisy prawa tegoż afrykańskiego państwa. »

SA: Prawo do swobodnego wyrażania swoich poglądów nie jest prawem bezwzględnym

Aktualizacja: 12.08.2010

Przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie doszło do zawarcia ugody w sprawie naruszenia dóbr osobistych redaktora popularnego dziennika przez byłą asystentkę szefa MSZ. »

Nowe sądy 24- godzinne

Aktualizacja: 09.06.2010

Jedną z najistotniejszych zmian kodeksu postępowania karnego wprowadzoną tzw. dużą nowelizacją, która weszła w życie z dniem 8 czerwca 2010 jest rekonstrukcja trybu przyspieszonego uregulowanego w rozdziale 54a. »

Większe kary za atak na policjanta

Aktualizacja: 08.04.2010

Niedawna brutalne zabójstwo policjanta w Warszawie dokonane przez dwóch nastolatków wstrząsnęło nie tylko opinią publiczną, ale i politykami, którzy chcą zwiększenia kar za atak na stróżów prawa. »

Błędy urzędników

Aktualizacja: 08.04.2010

Pomyłki, które są wynikiem działalności urzędników zdarzają się dosyć często i z pewnością wiele osób mogło ich doświadczyć. Problemem stanowi fakt, że za swoje bezprawne decyzje w pewnych przypadkach pozostawali bezkarni. »

Wyższy zasiłek pogrzebowy

Aktualizacja: 11.03.2010

Nowy wyższy zasiłek pogrzebowy został wprowadzony od 1 marca o czym mówi komunikat Prezesa ZUS z 15 lutego 2010 roku. »

Ustawa antynikotynowa

Aktualizacja: 11.03.2010

W sejmie odbyło się głosowanie nad wprowadzeniem nowelizacji w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. »

Egzekucja komornicza - kto wyegzekwuje wyroki sądowe?

Aktualizacja: 03.03.2010

Nowelizacja ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, czekająca na podpis prezydenta, wprowadza istotne zmiany, kosztów egzekucji w tym opłaty egzekucyjnej. Ustawa ta m.in. obniża znacząco próg opłat komorniczych i pozwala sądowi w bardzo wielu przypadkach zmniejszyć do dowolnej wysokości opłatę egzekucyjną. »

Zmiana ustawy o emeryturach i rentach z FUS

Aktualizacja: 14.06.2010

Dnia 1 maja 2010 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK