| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Prezydent podpisze znowelizowaną ustawę refundacyjną

Prezydent podpisze znowelizowaną ustawę refundacyjną

Prezydent uważa znowelizowaną ustawę refundacyjną za "absolutnie pilną" i korzystną dla pacjentów.

Prezydent zapowiada podpisanie ustawy refundacyjnej

Prezydent Bronisław Komorowski zamierza podpisać nowelizację ustawy refundacyjnej w poniedziałek po południu. Wcześniej przedstawiciele jego kancelarii mają spotkać się z reprezentacją środowisk, których dotyczą zawarte w ustawie rozwiązania.

Prezydent, który w piątek przebywał z wizytą m.in. w Lublińcu i Woźnikach w woj. śląskim, uznał znowelizowaną ustawę za „absolutnie pilną” i ocenił, że jej wdrożenie będzie korzystne dla pacjentów.

- Wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek po południu będę mógł ustawę refundacyjną podpisać, po to, aby jak najszybciej weszła w życie z poprawkami, które niewątpliwie leżą w interesie także i pacjentów - bo likwidują stan konfliktu wokół kwestii sprzedaży leków i ich refundacji - powiedział prezydent.

Przypomniał, że Kancelaria Prezydenta na bieżąco monitorowała przebieg prac legislacyjnych nad tym projektem, sekundując – jak mówił - takim rozwiązaniom, które zmniejszyłyby poziom konfliktu wokół kwestii ustawy i jej wykonania.

- Oczywiście, może ona (ustawa) nie jest idealna, ale rozwiązuje liczącą się część problemów, które ujawniły się w momencie wejścia w życie ustawy - ocenił Bronisław Komorowski.

Źródło: prezydent.pl

Zobacz również: Refundacja leków 2012

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowelizacja ustawy refundacyjnej. Fot. Fotolia
Nowelizacja ustawy refundacyjnej. Fot. Fotolia

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz69.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »