| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Orzełek na strojach pikarskich obowiązkowy

Orzełek na strojach pikarskich obowiązkowy

Na początku listopada 2011 r. zostały zaprezentowane stroje, w których drużyna trenera Franciszka Smudy miała wystąpić podczas turnieju Euro 2012. Zapewne wielu z nas w związku z licznymi innymi wrażeniami związanymi z Euro 2012 nie pamiętałoby już tego wydarzenia, gdyby nie fakt, że na strojach reprezentacji zabrakło wówczas „orzełka”. Miejsca nie zabrakło za to na logo Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz logo producenta strojów.

Symbole narodowe na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego

Ponadto, nowelizacja wprowadza wyjątek od zasady, że symbole narodowe nie mogą być umieszczane na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego. W następstwie jej uchwalenia, właściwe polskie związki sportowe i Polski Komitet Olimpijski będą mogły wykorzystywać dla swoich celów gospodarczych przedmioty będące odwzorowaniem stroju reprezentacji kraju lub stroju reprezentacji olimpijskiej.

Podsumowanie

Podsumowując, nowelizacja wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Polaków wprowadza obowiązek używania godła państwowego na strojach reprezentacji kraju, reprezentacji olimpijskiej i reprezentacji paraolimpijskiej. Ponadto, przyznaje ona uprawnienia właściwym polskim związkom sportowym oraz Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu do wykorzystywania dla celów gospodarczych przedmiotów będących odwzorowaniem strojów reprezentacji kraju i reprezentacji olimpijskiej. Miejmy nadzieję, że orzełek na strojach pomoże polskim piłkarzom w osiągnięciu sukcesu podczas rozpoczynającego się w dniu 8 czerwca turnieju EURO 2012.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Małopolski Instytut Studiów Podatkowych

Doradztwo podatkowe, rachunkowość, audyt, obsługa i pomoc w trakcie postępowań z organami podatkowymi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK