| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Zmiany w uldze internetowej od 2013 roku

Zmiany w uldze internetowej od 2013 roku

Głośno jest o odstąpieniu od instytucji ulgi podatkowej od 2013 roku. Ulga ta jednak będzie dalej funkcjonować, zmienią się jednak nieco zasady, na jakich będzie można z niej skorzystać.

Ulga podatkowa związana z korzystaniem z internetu będzie przysługiwać tylko tym osobom, które do tej pory z niej nie korzystały i jedynie przez dwa kolejne lata kalendarzowe.

Zmiana ta jest wynikiem zgłoszenia przez senat poprawki do znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Dzięki tej poprawce, z ulgi podatkowej związanej z korzystaniem z internetu, będą mogły skorzystać osoby, które do tej pory nie skorzystały z tej ulgi, oraz osoby, które po raz pierwszy uwzględnili tę ulgę w rozliczeniu za 2012 r. w ostatnim przypadku, osoba, która po raz pierwszy skorzysta z odliczenia w roku podatkowym 2012, będzie mogła skorzystać z ulgi po raz drugi, tylko w roku 2013.

Nowelizacja ustawy, która reguluje kwestie ulgi podatkowej związanej z korzystaniem z internetu, czyli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zawierająca m.in. zmiany dotyczące zasad rozliczania ulgi internetowej, została uchwalona przez Sejm 24 października bieżącego roku i podpisana przez Prezydenta 11 listopada 2012 roku. Wspomniane zmiany zaczną obowiązywać od rozliczenia dochodów uzyskanych w 2013 roku.

Istotne jest, iż ulga podatkowa z tytułu korzystania z internetu, umożliwia odliczenie od dochodu opłat za internet (w postaci zarówno stałego łącza, jak i internetu mobilnego), do kwoty nie przekraczającej 760 zł w jednym roku kalendarzowym. Podstawą do skorzystania z tejże ulgi, jest natomiast posiadanie imiennej faktury, potwierdzającej taki wydatek.

Pozostanie przy pomyśle funkcjonowania ulgi podatkowej z tytułu korzystania z internetu, ma na celu zachęcenie osób do tej pory nie korzystających z dostępu do internetu, do korzystania z sieci.

Więcej: Ulga internetowa 2013

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK