| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Do czego uprawnia Karta Dużej Rodziny?

Do czego uprawnia Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to nazwa rządowego programu wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Z posiadania Karty Dużej Rodziny wynika szereg dodatkowych uprawnień, wśród których wskazać należy m.in.: zniżki i programy lojalnościowe w instytucjach kultury - kinach, teatrach. Od 16 czerwca 2014 r. chęć uzyskania tych uprawnień wyraziło 34 767 rodzin.

Do tej pory 34 767 rodzin złożyło wnioski o 177 082 kart. Karty Dużej Rodziny wydawane są przez prawie 2500 gmin w Polsce. - Do 31 lipca 2014 r. ponad 40 tys. kart trafiło już do gmin, z czego blisko 39 tys. zostało odebranych przez rodziny - mówi Tadeusz Wachowski, dyrektor pionu produktów i usług identyfikacyjnych PWPW SA., która odpowiedzialna jest za produkcję Kart Dużej Rodziny. Karty wydawane są na bieżąco, a średni czas wyprodukowania karty to 14 dni. - Szacujemy, że do końca roku do rodzin trafi milion Kart Dużej Rodziny– mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Zobacz również: Program Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Od 16 czerwca 2014 r. każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może w swojej gminie złożyć wniosek o wydanie karty.

- Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce projekt, który łączy firmy i instytucje z każdej branży w jednym celu – wsparcia rodziny wielodzietnej. Stworzyliśmy narzędzie, które w realny sposób może obniżyć koszty życia dużych rodzin i udostępnić im usługi, z których do tej pory nie korzystały– mówi Kosiniak-Kamysz. – Nie wyobrażam sobie, aby firma, która uważa się za odpowiedzialną społecznie i poważnie podchodzi do swojej funkcji na polskim rynku nie była partnerem Karty Dużej Rodziny – dodaje.

Polecamy poradnik: Karta Dużej Rodziny - PDF

Partnerem Karty Dużej Rodziny może zostać każda firma i instytucja, która zaoferuje zniżki na swoje usługi posiadaczom karty. Aby przystąpić do programu należy wypełnić formularz dostępny na stronie rodzina.gov.pl i przesłać go pod wskazany adres. Dodatkowe informacje uzyskać można również dzwoniąc pod numer infolinii: (22) 661 11 99.

POBIERZ: Karta Dużej Rodziny – wniosek

reklama

Źródło:

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Zdjęcia

Rodzina wielodzietna, wakacje/ Fot. Fotolia
Rodzina wielodzietna, wakacje/ Fot. Fotolia

Klasyfikacja budżetowa 2017 (książka)129.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »