| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Wiadomości > Prawa pasażerów niepełnosprawnych

Prawa pasażerów niepełnosprawnych

Nad prawami pasażerów niepełnosprawnych pracował rząd. Zgodnie z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym w całej Polsce zostaną wyznaczone dworce autobusowe i autokarowe, na terenie których osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej sprawności ruchowej będzie udzielana pomoc.

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, który wdraża przepisy unijne, zobowiązujące państwa członkowskie do zapewnienia tej grupie osób odpowiedniej pomocy na dworcach. Dostosowanie terminali do udzielania pomocy, zgodnie z wymaganiami unijnymi, będzie zadaniem własnym gminy. Jest to zgodne z ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, której przepisy mówią, że budowa, przebudowa i remont dworców należy do zadań własnych gminy.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Pieniądze na sfinansowanie wydatków związanych z dostosowaniem wyznaczonych terminali autobusowych i autokarowych do potrzeb niepełnosprawnych będą pochodzić z opłat pobieranych przez właścicieli dworców od operatorów lub przewoźników drogowych (maksymalnie 2 zł). Przyjmuje się, że w Polsce wyznaczone standardy spełni 21 terminali, czyli każde województwo może posiadać taki dworzec. Ma to szczególne znaczenie dla podróżnych z ograniczeniami ruchowymi wyjeżdżających do miejscowości uzdrowiskowych.

Karta parkingowa w 2014 roku

Karta parkingowa 2015

reklama

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »