| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Pomoc prawna > Wskaźniki > Jakie są opłaty za czynności rzeczników patentowych w 2012 r.?

Jakie są opłaty za czynności rzeczników patentowych w 2012 r.?

Wynagrodzenie rzeczników patentowych reguluje Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 2 grudnia 2003 r. Jakie jest wynagrodzenie rzeczników patentowych w 2012 r.?

Stawka minimalna za prowadzenie sprawy rozpatrywanej ponownie w wyniku orzeczenia sądu administracyjnego wynosi 50 proc. stawki minimalnej, a jeżeli poprzednio nie prowadził sprawy ten sam rzecznik patentowy – 75 proc. tej stawki.

Stawki minimalne w postępowaniu zgłoszeniowym i rejestrowym przed Urzędem Patentowym

Stawka minimalna wynosi w sprawach o:

1) udzielenie patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji – 600 zł;
2) wniesienie sprzeciwu – 400 zł;
3) ponowne rozpatrzenie sprawy:
a) zakończonej decyzją – 1000 zł,
b) zakończonej postanowieniem dotyczącym:
■ jednolitości zgłoszenia lub pierwszeństwa – 800 zł,
■ zmian w dokumentach zgłoszenia – 600 zł,
■ zwolnienia z opłaty – 200 zł,
■ innego rozstrzygnięcia – 400 zł,
a jeżeli sprawy nie prowadził ten sam rzecznik patentowy, stawka minimalna ulega zwiększeniu o 25 proc.;
4) dokonanie na wniosek wpisu w rejestrze – 200 zł.

Stawki minimalne za prowadzenie sprawy rozpatrywanej ponownie w wyniku orzeczenia sądu administracyjnego wynoszą 50 proc. stawki minimalnej, a jeżeli poprzednio nie prowadził sprawy ten sam rzecznik patentowy – 75 proc. tej stawki.

Zobacz serwis: Pomoc prawna

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Bielak-Kanigowska

Konsultand/Doradca/Expert, od ponad 15 lat zajmująca się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od strategii HR do polityk rekrutacji, utrzymania, szkoleń i rozwoju, wynagradzania i motywacji aż do zwolnień kontrolowanych i outplacementu. W tych obszarach dostarcza koncepcji biznesowych, narzędzi i procedur prowadzących do poprawy produktywności oraz sprawności działania organizacji. Wiele lat pracowała jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Deloitte, BIGRAM, BRAD Consulting. Specjalizuje się w obszarach: - Budowania strategii i narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi; - Wartościowania stanowisk pracy oraz projektowania i wdrażania systemów wynagradzania, premiowania i motywacji; - Systemach ocen kompetencji, wartości, postaw i wyników Zarządzania przez Cele kadry menedżerskiej i pracowników firm; - Zarządzania Zmianami Organizacyjnymi, optymalizacji i usprawnień organizacyjnych; - Zwiększania potencjału innowacyjności firm i optymalizacji zatrudnienia; - Programach szkoleń i systemowego rozwoju kadry menedżerskiej; - Wspierania firm w zarządzaniu ryzykami personalnymi w tym przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK