| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Pomoc Społeczna > Słownik > Staż z urzędu pracy

Staż z urzędu pracy

Staż z urzędu pracy kierowany jest do bezrobotnych i ma na celu umożliwienie bezrobotnemu zdobycia doświadczenia niezbędnego do podjęcia pracy w przyszłości. Nadzór nad odbywaniem stażu sprawuje starosta.

O staż mogą starać się bezrobotni, którzy charakteryzują się szczególną sytuacja na rynku pracy. Są to:

• bezrobotni do 25 roku życia;

• bezrobotni długotrwale po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego, albo kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka;

• bezrobotni powyżej 50 roku życia;

• bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego;

• bezrobotni samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia;

• bezrobotni, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia;

• bezrobotni niepełnosprawni.

Bezrobotny może odbyć staż trwający maksymalnie 6 miesięcy. Staż odbywa się na podstawie umowy zawartej przez starostę z pracodawcą, według programu określonego w umowie.

• nazwę zawodu lub specjalności, której program dotyczy;

• zakres zadań wykonywanych przez bezrobotnego;

• rodzaj uzyskiwanych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych;

• sposób potwierdzenia nabytych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych;

• opiekuna osoby objętej programem stażu.

Narzędzia

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Saliński

Ekspert rynku nieruchomości