| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy urzędowe > Powiat > Zadania powiatu > Wpis do ewidencji instruktorów nauki jazdy

Wpis do ewidencji instruktorów nauki jazdy

Sprawdź jakie wymagania należy spełnić, aby zostać instruktorem i jak otrzymać wymagana legitymację.

Kim jest instruktor nauki jazdy?

Instruktor prowadzi szkolenie osoby ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym albo tramwajem.

Ustawa z dnia z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym wymienia wymagania, jakie powinna spełniać osoba, wykonująca taki zawód. I tak instruktor:

  • ma wykształcenie co najmniej średnie;
  • posiada, przez okres co najmniej 3 lat, uprawnienie do kierowania pojazdami rodzaju objętego szkoleniem;
  • przedstawił orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem oraz orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;
  • ukończył kurs kwalifikacyjny;
  • zdał egzamin przed komisją powołaną przez wojewodę;
  • nie był karany wyrokiem sądu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwo w ruchu drogowym;
  • został wpisany do ewidencji instruktorów.

W jaki sposób dokonać wpisu do ewidencji?

Oprócz podania o wpis w starostwie powiatowym należy złożyć fotografię, wymagane orzeczenie lekarskie i psychologiczne, dokument potwierdzający co najmniej średnie wykształcenie, a także zaświadczenia: o niekaralności, o posiadaniu przez okres co najmniej 3 lat uprawnienia do kierowania pojazdami rodzaju objętego szkoleniem, o ukończeniu kursu kwalifikacyjnego wraz z pozytywnym wynikiem egzaminu. W starostwie należy okazać dowód osobisty oraz prawo jazdy.

Opłata za wydanie legitymacji wynosi 40 zł.

Zobacz również serwis: Sprawy urzędowe

Odwołanie

Odwołanie od decyzji wnosi się, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji stronie, do Samorządowego Kolegium Odwoławczego za pośrednictwem organu który decyzję wydał.

Zobacz również: Wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących ośrodek szkolenia kierowców

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magda Stawska

Magda Stawska posiada 20letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w strukturach pionu zasobów ludzkich, jak i pionu ryzyka, zdobywane w Polsce i zagranicą (Austria, Niemcy, Anglia, region Europy Środkowo-Wschodniej). Posiada doświadczenie w różnych branżach, jak bankowość, usługi finansowe, ubezpieczenie, farmacja, telekomunikacja, energetyka, FMCG, produkcja. Kluczowe obszary ekspertyzy to zarządzane zmianą, diagnoza kultury organizacyjnej, projektowanie programów rozwojowych, zarządzanie wiedzą, rozwój kapitału ludzkiego. Specjalistka w dziedzinie międzykulturowych aspektów zarządzania zespołami i wielonarodowych aspektów organizacji. Pasjonatka innowacyjnych rozwiązań́, nowoczesnych technologii i startupów. Mentorka wydarzeń zorientowanych na rozwój innowacyjności i budowanie zespołów (Dragon’s Dean, Warsaw StartUpWeekend) Monitoruje trendy na rynku pracy i wyzwania człowieka w związku z rozwojem nowoczesnych technologii. Autorka programu mentoringu kariery zawodowej Start w Przyszłość́ (StartUpYourFuture) i książki „Alchemia Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę!” (Wydawnictwo Poltext) Inicjatywy autorskie dedykowane na rzecz aktywizacji kobiet społeczności StartUpWoman w ramach przedsiębiorczości stylu życia i przedsiębiorczości hybrydowej. Założycielka think tanka Start w Przyszłość #StartUpYourFuture. Współuczestniczyła w powstawaniu książki autorstwa Tim Clarka i Bruce Hazen) Business Models For Teams (Penguin Ramdom Hous) Doktorantka zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi badania nad kulturą organizacyjną w polskich instytucjach kultury. Certyfikowana assessor CAACDC (IES) i praktyk Business Model You.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK