| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Praca > Urlopy pracownicze > Czy zwolnienie od pracy na opiekę nad dzieckiem przechodzi na następny rok?

Czy zwolnienie od pracy na opiekę nad dzieckiem przechodzi na następny rok?

Mam dwójkę dzieci w wieku 10 i 12 lat, w roku 2009 nie skorzystałem ani razu ze zwolnienia na opiekę, czy w związku z tym nie powinienem mieć w tym roku 4 dni zwolnienia?

Zgodnie z art.188 Kodeksu pracy, pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Zgodnie z powołanym wyżej przepisem w ciągu roku przysługuje Panu prawo do 2 dni zwolnienia(nie zależnie od ilości posiadanych dzieci), a w przypadku niewykorzystania zwolnienia nie przechodzi ono na rok następny.

Należy również zaznaczyć, że zwolnienie takie udzielane jest na wniosek pracownika, a pracodawca nie może odmówić udzielenia takiego zwolnienia.

Reasumując, w roku 2010 przysługuje Panu 2 dni zwolnienia od pracy na opiekę nad dzieckiem. 

Zobacz również serwis: Urlopy pracownicze

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK