| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument - telekomunikacja > TP S.A. ma zgodę na przejęcie

TP S.A. ma zgodę na przejęcie

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała dwie decyzje, w których zgodziła się na przejęcie przez Telekomunikację Polską kontroli nad Ramsat oraz przez SGAM kontroli nad Konsalnet.

Telekomunikacja Polska prowadzi działalność w szczególności w zakresie telefonii stacjonarnej i szerokopasmowego dostępu do Internetu, transmisji danych oraz dzierżawy łączy telekomunikacyjnych, zarówno w ramach rynku detalicznego, jak i hurtowego. Spółka stoi na czele grupy kapitałowej, w skład której wchodzą m.in. Polska Telefonia Komórkowa Centertel oraz TP EmiTel.

Zgodnie z decyzją Prezes UOKiK Telekomunikacja Polska przejmie spółkę Ramsat , która prowadzi działalność w zakresie m.in. dystrybucji usług telefonii ruchomej (jest autoryzowanym partnerem PTK Centertel), usług telefonii stacjonarnej (świadczonych przez TP), szerokopasmowego dostępu do Internetu stacjonarnego oraz mobilnego.

Druga zgoda dotyczy przejęcie przez SGAM kontroli nad Konsalnet . Przejmujący prowadzi działalność w zakresie pomocniczych usług finansowych. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Société Générale, która prowadzi na całym świecie działalność w trzech głównych sektorach: bankowości detalicznej i usług finansowych, zarządzania inwestycjami i usług inwestycyjnych oraz bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. SGAM posiada w Polsce dwie spółki zależne: Agencję Ochrony „Skorpion Security” oraz G-1 Group. Podstawowym przedmiotem działalności tych przedsiębiorców jest świadczenie usług ochrony osób i mienia. Przejmowany Konsalnet zajmuje się również świadczeniem usług ochrony osób i mienia, detektywistycznych oraz przygotowywaniem raportów i analiz gospodarczych. Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych Prezes UOKiK uznała, że koncentracje nie przyczynią się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

UOKiK

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Accace Polska

Accace jest jednym z liderów firm doradczo-outsourcingowych, obecną na rynku od 2006 roku. Zatrudniamy ponad 550 profesjonalistów, w tym prawników, doradców podatkowych, księgowych i finansistów oraz specjalistów kadrowo-płacowych. Accace doradza ponad 2 000 klientom w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK