| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument w sieci > Zakupy w Internecie - uszkodzenia podczas transportu

Zakupy w Internecie - uszkodzenia podczas transportu

Nie zawsze winę za niepełnowartościowy towar ponosi sprzedawca czy dystrybutor. Pamiętajmy, że sprzedawca wysyłając towar do klienta przestaje ponosić za niego odpowiedzialność. Odpowiedzialność podczas transportu spada na przewoźnika. W zależności od przewoźnika los towaru jest różny.

Zakupy w Internecie - niebezpieczny transport

Obecnie najwięcej problemów dotyczących nieterminowych dostarczeń, uszkodzeń paczek czy ich zaginięć ma poczciwa Poczta Polska. W przypadku firm kurierskich takie sytuacje również się zdarzają, jednak nieporównywalnie rzadziej. Na co uważać przy odbieraniu przesyłki?

Jeśli odbierany przez nas towar wykazuje już na wstępie widoczne wady, szczególnie jeśli opakowanie jest naruszone, mamy prawo do nieodbierania przesyłki. Jeśli zauważono mechaniczne uszkodzenia opakowania, koniecznie dokonajmy szczegółowego przeglądu towaru w obecności kuriera. Po oględzinach należy sporządzić odpowiedni protokół o szkodach. Pamiętajmy! Każda przesyłka kurierska jest ubezpieczona, natomiast za ubezpieczenie przesyłki pocztą polską należy dodatkowo zapłacić. Zawsze kupując wartościowy towar, poprośmy sprzedającego o wysyłkę ubezpieczoną. Co prawda zapłacimy kilka złotych więcej, ale będziemy mieć gwarancję, że w razie problemów reklamacja będzie uwzględniona. Jak i gdzie składać reklamację? O tym dowiemy się w ostatniej części poradnika.

Zobacz również: Komputer - Ochrona danych i Poradnik zakupowy

Zadaj pytanie: Forum

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »