| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument w sieci > Brak informacji o możliwości odstąpienia od umowy

Brak informacji o możliwości odstąpienia od umowy

Kupiłam na prezentacji piękną pościel. Jednak po oszacowaniu kosztów stwierdziłam, że nie stać mnie na ten wydatek. Chcę odstąpić od umowy, ale nigdzie w umowie nie ma o tym informacji. Jaki mam termin na rezygnację?

Przedsiębiorca, który zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować kupującego na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie 10 dni od momentu jej zawarcia. Konsumentowi powinien być również wręczony wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy. Obowiązkiem sprzedawcy jest także wręczenie konsumentowi pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy, w którym wskazana jest data i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cena.

Konsument, na żądanie przedsiębiorcy, poświadcza na piśmie, że został poinformowany o prawie odstąpienia i że otrzymał wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

W przypadku, gdy konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, termin ten się wydłuża, maksymalnie do 3 miesięcy od momentu jej wykonania. Chyba że kupujący otrzyma w tym czasie informacje o prawie odstąpienia. Od tego momentu będzie liczył się początek 10 dniowego terminu, w którym konsument może zrezygnować z zakupu.

Podstawa prawna:

art. 3 oraz art. 4 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.).

Zadaj pytanie: Forum

Zobacz serwis: Prawa konsumenta

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zaniedbanie przez sprzedawcę obowiązków informacyjnych wydłuża czas na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.
Zaniedbanie przez sprzedawcę obowiązków informacyjnych wydłuża czas na złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

S-NET

Główne dziedziny działalności przedsiębiorstwa to dostawa nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i ISP; integracja rozwiązań IT takich jak: serwery, sprzęt telekomunikacyjny,​ ​sprzęt​ ​sieciowy,​ ​outsorcing​ ​IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK