| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Konsument i umowy > Prawa konsumenta > Konsument w UE > Praktyki serwisów z muzyką

Praktyki serwisów z muzyką

Na pewno miałeś kiedyś okazje korzystać z serwisów muzycznych. Oferują one możliwość pobierania wybranej przez ciebie muzyki za darmo. Warto jest jednak bardzo wnikliwe przeczytać regulamin serwisu. W wielu przypadkach nie jest to do końca bezpłatna usługa.

Przykład:

 

Około dwóch tygodni temu zalogowałam się na jednym z serwisów muzycznych. Jak głosiła oferta, miałam możliwość pobierania muzyki za darmo przez okres 7 dni. Po ich upływie, jeśli nie zrezygnuję z konta, pobrana zostanie opłata, przy czym informacja ta podana była drobnym drukiem. Nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, iż na moją pocztę e-mail nie wpłynęło żadne powiadomienie o automatycznej prolongacie. Proszę wyobrazić sobie moje zdziwienie, kiedy z mojego rachunku bankowego zniknęła niebagatelna kwota 201,5 €. Pragnę dodać, iż do przeprowadzenia transakcji wystarczył jedynie mój numer karty i adres zameldowania, czyli informacje, które może uzyskać praktycznie każdy. Proszę o poradę.

 

W pierwszej kolejności proszę sprawdzić treść regulaminu korzystania z serwisu. Prawdopodobnie zaakceptowała Pani ten regulamin już w trakcie procedury logowania. Jeśli w jego treści umieszczona została informacja na temat konieczności ponoszenia przez Panią kosztów rejestracji, członkostwa lub jego przedłużenia, jest Pani zobowiązana do ich opłacenia. Jeżeli zaś z regulaminu nie wynika taki obowiązek, to pobranie wyżej wspomnianej kwoty było bezprawne. Wówczas należy wysłać serwisowi wezwanie do dokonania zwrotu nienależnie pobranej kwoty. W razie braku odpowiedzi, bądź odpowiedzi negatywnej proszę skontaktować się z ECK w celu interwencji w tej sprawie.

 

Źródło: Europejskie Centrum Konsumenckie

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK