| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Znak CE

Ze względu na funkcje kontrolne, jakie sprawuje Unia Europejska nad rynkiem produktów, powstała konieczność wyznaczenia wspólnych norm i standardów co do bezpieczeństwa i jakości towarów.

Znak CE na towarze stanowi pewnego rodzaju gwarancję dla konsumenta, że dany wyrób został poddany przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela ocenie zgodności z wymogami wyznaczonymi przez prawo Unii Europejskiej (tzw. dyrektywy nowego podejścia)  oraz spełnia określone normy. Wymogi posługiwania się oznakowaniem CE nie dotyczy wszystkich produktów.

 

Należy zaznaczyć, że nie wszystkie kategorie wyrobów muszą mieć takie oznakowanie. Produkty mogą nie być objęte tzw. dyrektywami nowego podejścia, dlatego też nie wymaga się wtedy umieszczania na nich znaku CE.

 

Istnieją szczegółowe wytyczne dotyczące zamieszczenie znaku na towarze, jego wielkości i wysokości.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Sierakowski

Radca prawny, licencjonowany doradca restrukturyzacyjny. Wiceprezes Zarządu Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. Partner kancelarii Zimmerman i Wspólnicy sp.k. Specjalizuje się w restrukturyzacji zadłużenia zagrożonych podmiotów gospodarczych, ochronie praw wierzycieli, w tym egzekucji przez zarząd przymusowy, a także w prawie procesowym cywilnym i gospodarczym, prawie upadłościowym, postępowaniu administracyjnym, jak również w prawie obrotu nieruchomościami. Współautor komentarza praktycznego do Prawa restrukturyzacyjnego. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny prawa restrukturyzacyjnego, upadłościowego i egzekucyjnego. Publikuje m.in. w Monitorze Prawa Bankowego, a także jest ekspertem Dziennika Gazety Prawnej, Rzeczpospolitej oraz TVN Biznes i Świat. Prelegent na konferencjach i szkoleniach z zakresu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego i egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK