REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł 4 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy Prawo energetyczne nakłada na gazownię obowiązek aktualizacji wszystkich umów sprzedaży paliwa gazowego zawartych przed 1 lipca 2007 roku. Na przepisanie umów gazownia i klienci mają czas do końca 2009 roku. Obowiązek wynika stad, że zmieniły się unijne i polskie przepisy. Nowe umowy - z punktu widzenia odbiorców - niczego nie zmieniają. Są konieczne - bo wymagają tego nowe przepisy.

Wraz z nowymi wzorami umów gazownia wdraża nowe standardy obsługi, dopasowane do potrzeb poszczególnych grup Klientów.

REKLAMA

Kiedy zawieramy umowę

Okoliczności, w których Klient powinien zawrzeć Umowę Kompleksową Dostarczania Paliwa Gazowego:

  • po realizacji umowy o przyłączenie do sieci, jeśli Klient po raz pierwszy rozpoczyna pobór paliwa gazowego w nowym lokalu, domu lub obiekcie;
  • po nabyciu własności do lokalu, domu lub obiektu, który jest już przyłączony do sieci, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe;
  • po zawarciu umowy najmu, dzierżawy lub użyczenia dotyczącej lokalu, domu lub obiektu, a Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe. Jeśli umowę sprzedaży paliwa gazowego w danym punkcie odbioru ma wynajmujący, wydzierżawiający lub użyczający, przed zawarciem umowy z Gazownią należy uzyskać zgodę na jej rozwiązanie przez poprzedniego Odbiorcę;
  • po wejściu w posiadanie lokalu, domu lub obiektu bez tytułu prawnego, jeśli Klient może i chce pobierać tam paliwo gazowe zawierana jest umowa na czas określony;
  • w przypadku śmierci dotychczasowego Odbiorcy, jeśli osoby przebywające w lokalu, domu lub obiekcie chcą i mogą odbierać paliwo gazowe;
  • gdy nastąpi zmiana danych Odbiorcy zawartych w umowie.

Zawieranie umowy w Biurze Obsługi Klienta

Klient po zakończeniu realizacji umowy o przyłączenie do sieci gazowej lub obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, w którym będzie lub jest już doprowadzone paliwo gazowe zobowiązany jest zgłosić się do najbliższego Biura Obsługi Klienta w celu zawarcia Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego. Dla Klienta deklarującego odbiór paliwa gazowego w ilości większej niż 10 m3/h umowa jest indywidualnie przygotowywana w Dziale Obsługi Klienta Biznesowego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wygląda to następująco:

1. Najpierw Odbiorca zgłasza się do Biura Obsługi Klienta z wymaganymi do zawarcia umowy dokumentami:

  • dowodem osobistym lub innym dokumentem stwierdzającym tożsamość;
  • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe;
  • zgłoszeniem o gotowości wewnętrznej instalacji gazowej do napełnienia paliwem gazowym w przypadku budowy lub rozbudowy instalacji gazowej;
  • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzony przez administratora budynku (dokument jest wymagany w sytuacji gdy jest przepisanie umowy).

2. Następnie pracownik Biura Obsługi Klienta wypełnia dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego oraz dołącza Ogólne Warunki Umowy.

Ogólne warunki umowy

Ogólne warunki umowy stanowią integralną część Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego zawieranej pomiędzy Sprzedawcą a Odbiorcą zużywającym paliwo gazowe. Podpisany egzemplarz umowy zostanie Klientowi wręczony na miejscu.

Znajdują się w nich szczegółowe zasady określające:

  • obowiązki Sprzedawcy i Odbiorcy,
  • sposób rozliczeń z tytułu zawartej umowy i świadczonych Odbiorcy usług,
  • tryb składania reklamacji faktury lub noty obciążeniowej,
  • wstrzymanie i ograniczenie dostarczania paliwa gazowego do Odbiorcy.

Zawarcie umowy w trybie korespondencyjnym

REKLAMA

Klient obejmujący w użytkowanie mieszkanie lub dom, do którego jest już doprowadzone paliwo gazowe i deklaruje odbiór paliwa gazowego w ilości nie większej niż 10 m3/h może dokonać aktualizacji Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego w trybie korespondencyjnym w następujący sposób:

1. Najpierw Odbiorca powinien wydrukować dwa egzemplarze Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.
Integralną częścią każdej umowy są Ogólne Warunki Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego, przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z ich treścią, ponieważ podpisanie umowy oznacza zapoznanie się z powyższymi warunkami.

2. Następnie należy dokładnie przeczytać umowę i ogólne warunki oraz dwa egzemplarze umowy wypełnione i podpisane odesłać do Biura Obsługi Klienta wraz z wymaganymi dokumentami:

  • kserokopią stron dowodu osobistego zawierających dane osobowe, PESEL, adres zameldowania oraz serię i numer dowodu,
  • oświadczeniem dotyczącym tytułu prawnego do korzystania z lokalu / obiektu / nieruchomości zlokalizowanego(ej), do którego ma być doprowadzone paliwo gazowe,
  • protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez zdającego i przejmującego lub sporządzonym przez administratora budynku ze wskazaniem zużycia gazomierza na dzień przekazania (dokument jest wymagany w sytuacji, gdy jest przepisanie umowy).

3. Na koniec Klient otrzyma pocztą jeden egzemplarz Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego podpisany przez Sprzedawcę wraz z Ogólnymi Warunkami Umowy Kompleksowej Dostarczania Paliwa Gazowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Projekt ustawy wiatrakowej wraca do Sejmu. "Mamy konsensus w sprawie odległości 500 m od farm wiatrowych do zabudowań. Nie przewidujemy wpisania norm hałasu"

Projektu ustawy wiatrakowej już wkrótce ma powrócić do Sejmu. "Termin do końca czerwca jest aktualny. Projekt zyskał już akceptację kierownictwa ministerstwa, niebawem trafi do konsultacji międzyresortowych - powiedział w wywiadzie dla dzisiejszego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2024. W tym roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, obchodzony 23 kwietnia, ustanowiony został przez UNESCO. W tym dniu w bibliotekach i księgarniach odbywają się spotkania z autorami, seanse głośnego czytania, wystawy i odczyty. W 2024 roku święto odbywa się pod hasłem "Czytaj po swojemu”.

Umowa ubezpieczenia na życie będzie mniej ryzykowna. Zmieni się stopień ochrony ubezpieczonych

Umowa ubezpieczenia na życie. Podniesienie stopnia ochrony ubezpieczonych na życie zakłada projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. szczególnych zasad związanych z lokowaniem przez zakład ubezpieczeń aktywów z umów ubezpieczenia na życie, w których ryzyko lokaty ponosi ubezpieczający.

Zatwierdzanie taryf za wodę i ścieki - zmiany 2024. Te kompetencje wrócą do gmin. Ale w pewnych granicach [założenia projektu nowelizacji]

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowelizacją ustawy o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz Prawa wodnego. Celem tej nowelizacji jest zmiana zasad zatwierdzania taryf za wodę i ścieki. Wyłączna kompetencja zatwierdzania tych taryf wróci z powrotem do rad gmin. Tak jak to było do grudnia 2017 roku. PGW Wody Polskie będzie mogło wtrącić się w gminną procedurę zatwierdzania taryf jeżeli będą one ustalane na poziomie znacznie wyższym od średniego w danym regionie wodnym. Nowelizacja ma zostać przyjęta przez Radę Ministrów w III kwartale 2024 r. Nie jest zatem wykluczone wejście w życie tych zmian jeszcze w bieżącym roku.

REKLAMA

GIF wycofał niebezpieczny lek przeciwbólowy. Przekroczenie wartości określonej w dokumentacji rejestracyjnej

GIF poinformował o wstrzymaniu obrotu na terenie całej Polski produktu leczniczego Ibuprofen Dr. Max, 400 mg, kapsułki miękkie.

Zielony Ład – rozpoczną się prace nad jego korektą. Polska powinna wykorzystać swoją prezydencję w UE

Polska powinna wykorzystać swoją prezydencję w UE do przeprowadzenia reform w unijnej polityce rolnej. Rolnicy zapowiadają wznowienie protestów 10 maja. Trzeba zbilansować kwestię bezpieczeństwa żywnościowego, mówi Ardanowski.

Aplikacja kontrolowana przez FBI pomogła rozpracować grupę narkotykową. Zapadł prawomocny wyrok

Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że dane z aplikacji Anom, kontrolowanej przez FBI, mogły być wykorzystane przez polski wymiar sprawiedliwości jako dowód w postępowaniu przeciwko grupie handlującej narkotykami. Sąd utrzymał kary do 9 lat więzienia dla ośmiu osób, a jedną osobę uniewinnił.

Jesteśmy gotowi na rozlokowanie broni nuklearnej, powiedział Andrzej Duda. Sikorski: to bardzo poważna decyzja wymagająca dyskusji

Zdaniem Prezydenta, jesteśmy gotowi na rozlokowanie na naszym terytorium broni nuklearnej, jeżeli byłaby taka decyzja naszych sojuszników. Szef MSZ Radosław Sikorski komentuje, że taką decyzję musi przedyskutować Rada Ministrów.

REKLAMA

Wybory były świętem demokracji. Trójmiasto stało się kobietą. Polacy nie zawsze wybierają zgodnie z tradycją miejsca. Komunikat KPRM

Za nami wybory samorządowe, które wyłoniły władze lokalne w całej Polsce. Czasami się kłócimy, czasami się spieramy, ale to Polki i Polacy wybierają i niekoniecznie zgodnie z tradycją danego miejsca. PiS w wielu miejscach po prostu zniknął. W nadchodzącej kadencji Trójmiasto będzie zarządzane przez kobiety - powiedział Premier.

500 zł za MWh - maksymalna cena prądu powinna dotyczyć też przedsiębiorców, twierdzi PiS. Likwidacja miejsc pracy z powodu wzrostu cen energii.

Bezrobocie w marcu, w stosunku do marca poprzedniego roku, wzrosło o 0,2 proc. Jedną z przyczyn likwidacji tych miejsc pracy i wycofywania się z Polski wielkich firm jest przewidywany wzrost cen energii. Będziemy wnosić, żeby stawka w postaci maksymalnej ceny prądu 500 zł za MWh dotyczyła również mikro, małych i średnich przedsiębiorców - podkreślili w poniedziałek posłowie PiS.

REKLAMA