| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Prawa seniora > Usługi dla seniorów > Senior w banku: Karty debetowe i kredytowe

Senior w banku: Karty debetowe i kredytowe

Karta debetowa wydawana jest do rachunku bankowego i podobnie jak karta kredytowa umożliwia płacenie za zakupy. Bank przed podpisaniem umowy o kartę, sprawdzi naszą zdolność kredytową i ustali wysokość limitu kredytowego.

Po przeczytaniu umowy proponowanej przez bank i konsultacjach z dziećmi, pani Jadwiga zawarła umowę o kartę kredytową. Dzieci przekonały ją, że bezpieczniej jest mieć kartę kredytową niż w razie braku pieniędzy na jakiś nieprzewidziany zakup, korzystać z szybkiej pożyczki czy kredytu. Takie szybkie pożyczki są zwykle najdroższe. Pani Jadwiga musi tylko pamiętać, aby dobrze chronić swoją kartę i nie nosić przy sobie kartki z zapisanym numerem PIN. Musi także być ostrożna i nie podawać PINu nikomu, nawet jeśli osoba telefonująca przedstawia się jako pracownik banku i twierdzi, że musi zweryfikować dane pani Jadwigi. Banki nigdy nie stosują takich praktyk!!!

Podpisując umowę w banku, pani Jadwiga zwróciła uwagę na punkt mówiący o tym, że wyraża zgodę na przetwarzanie jej danych osobowych przez bank w celach marketingowych. Ponieważ uznała, iż nie chce otrzymywać kolejnych folderów, ulotek i informacji – nie złożyła podpisu w tym miejscu.

Zobacz również serwis: Prawa seniora

Tekst pochodzi z poradnika: "Bądź świadomym konsumentem. Kampania dla konsumentów w wieku 60+" wydanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK