| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Renty > Renty 2013 > Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o rentę rodzinną w 2013 roku?

Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o rentę rodzinną w 2013 roku?

Składając wniosek o rentę rodzinną nie można zapomnieć o dokumentach, które należy koniecznie do niego dołączyć. Jakie dokumenty są niezbędne przy składaniu wniosku o rentę rodzinną?

Dzieci zmarłego

Dzieci zmarłego, dzieci małżonka zmarłego oraz dzieci, które ukończyły 16 rok życia muszą dodatkowo dołączyć do wniosku dokumenty potwierdzające:

  1. pobieranie nauki w szkole;
  2. stan zdrowia, jeżeli prawo do renty rodzinnej jest uzależnione od stwierdzenia całkowitej niezdolności do pracy lub całkowitej niezdolności do pracy oraz do samodzielnej egzystencji.

Wnuki i rodzeństwo

Do wniosku o rentę rodzinną dla przyjętych na wychowanie i utrzymanie: wnuków, rodzeństwa i innych dzieci ubiegających się o przyznanie renty rodzinnej, powinny być dodatkowo dołączone oświadczenia lub dokumenty potwierdzające, że osoby te:

  1. zostały przyjęte na wychowanie i utrzymanie co najmniej na rok przed śmiercią ubezpieczonego lub świadczeniobiorcy, chyba że śmierć była następstwem wypadku;
  2. nie mają prawa do renty po rodzicach, a gdy rodzice żyją - nie mogą zapewnić im utrzymania, albo że ubezpieczony lub świadczeniobiorca był ich opiekunem ustanowionym przez sąd.

Rodzice zmarłego

Rodzice zmarłego, którzy ubiegają się o rentę rodzinną powinni dodatkowo dołączyć do wniosku oświadczenie stwierdzające, że zmarły bezpośrednio przed śmiercią przyczyniał się do ich utrzymania.

Zobacz: Renta rodzinna dla wnuków, rodzeństwa i innych dzieci

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK