| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Sprawy rodzinne > Rozwody > Mediacja > Jak przebiega mediacja rodzinna?

Jak przebiega mediacja rodzinna?

Mediacja nie jest tak sformalizowana jak postępowanie przed sądem. Mediator musi poznać problemy osób poddających się mediacji i pomóc im dojść do porozumienia.

Proces mediacji powinno poprzedzać spotkanie informacyjno-konsultacyjne, w  trakcie którego strony konfliktu i mediatorzy wzajemnie się poznają.

Mediatorzy informują o przebiegu i zasadach procesu mediacji i potwierdzają dobrowolność udziału obydwu stron.

Osoby zainteresowane mediacją przedstawiają wstępnie problem, który chcą rozwiązać, oraz swoje oczekiwania wobec mediacji. Spotkanie konsultacyjne kończy się ustaleniem, czy sprawa może być rozwiązana na drodze mediacji.

Zobacz: Korzenie współczesnej mediacji

Czas trwania sesji mediacyjnej to sesje mediacyjne trwające średnio od dwóch do czterech godzin. Na ogół potrzebne są dwa lub trzy spotkania.

Zakończenie mediacji

Mediacja kończy się zazwyczaj spisaniem protokołu, który podpisują zarówno strony jak i mediatorzy. Dokument ten trafia do sądu, gdzie następuje weryfikacja pod względem prawnym i zatwierdzenie porozumienia przez sąd. Od tej chwili ma ono taką samą moc prawną jak wyrok sądu.

Zobacz serwis: Sprawy rodzinne

reklama

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Proces mediacji powinno poprzedzać spotkanie informacyjno-konsultacyjne, w  trakcie którego strony konfliktu i mediatorzy wzajemnie się poznają.
Proces mediacji powinno poprzedzać spotkanie informacyjno-konsultacyjne, w trakcie którego strony konfliktu i mediatorzy wzajemnie się poznają.

Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »